Havalimanları

Özel jet Bodrum’da pistten çıktı; hava trafiği durdu

Milas Bodrum Havalimanı’na iniş yapan özel bir jet pistten çıktı. Lastiği patlayan uçağın kurtarılması için ekipler seferler oldu. Milas Bodrum Havalimanı’nda meydana gelen talihsiz olay nedeniyle hava trafiği durdu.

Milas Bodrum Havalimanı’na iniş yapan özel bir jet pistten çıktı. Lastiği patlayan uçağın kurtarılması için ekipler seferler oldu. Olay bugün saat 18.00’de meydana geldi.  TC-NTA tescilli NATA Holding’e ait Cessna Citation Sovereign tipi iş jeti inişe geçti. Yolcusuz olduğu öğrenilen uçağın iniş sırasında sağ ana iniş takım lastiği patladı. Pistten çıkan jeti kurtarmak için ARFF olarak adlandırılan itfaiye ve kurtarma ekipleri seferber oldu.

HAVA TRAFİĞİ KAPATILDI

Milas Bodrum Havalimanı’nda meydana gelen talihsiz olay nedeniyle hava trafiği durdu. Bodrum için inişe hazırlanan uçaklar İzmir Adnan Menderes ve Dalaman Havalimanları’na yönlendirildi. Kalkış için pistte yönelen uçaklar ise bekletiliyor. Geçtiğimiz hafta da Bodrum’da Azerbaycan Havayollarına ait Airbus A340-600 tipi uçak taksi yolunu dönememiş ve hava trafiğini kilitlemişti.

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı