Mango uçaklarını hangi Türk şirketi aldı? Tescil kodları TC-MGO ve TC-MGN oldu

featured
Adrian Nowakowski

Güney Afrikalı South African Airwaysin yan kuruluşu Air Mango’nun iki uçağı Antalya merkezli Mavi Gök Airlines filosuna katıldı. Mali sorunlar dolayısıyla 2022 yılında lisansı askıya alınan Air Mango’nun renklerine boyalı uçaklar eski şirketin ismine uygun olarak TC-MGO ve TC-MGN tescillerini aldı.

Tescil kodları TC-MGO ve TC-MGN oldu

Gazeteci Murat Herdem’in haberine göre, Boeing 737-800 tipi iki uçak bakımları sonrası filodaki yerini alacak Turuncu renkleri ile oldukça dikkat çeken uçakların Mavi Gök Airlines renklerine boyanıp boşanmayacağı ise bilinmiyor.

Resim

Mavi Gök Airlines’in Air Mango’dan aldığı Boeing 737-800 tipi iki uçak, Atatürk Havalimanı’ndaki MC Havacılık hangarında bakıma alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Mango uçaklarını hangi Türk şirketi aldı? Tescil kodları TC-MGO ve TC-MGN oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Ocak 2024 de Tarbes den (LDE) kalkan TCMGJ ve TCMGK Atatürk Havalimanına gelmiş, bakım ve boyamaları için MC aviationa teslim edilmişti.
    16 Şubatta ise yine aynı meydandan (LDE) kalkan TCMGO ve TCMGN tescili verilmiş iki B737-800 Madride (MAD) uçtu. Yine bakım ve boyama amaçlı.
    Uçak tescillerinin Fly Mango ile bir alakası yoktur. Zaten MGA filosunda uçaklar TCMGX şeklinde sıralanmakta. Şirket iki B737-800 TCMGC TCMGD, iki B737-900 TCMGH TCMGI ve iki B777 TCMGG TCMGE uçağına sahip.
    Şuan da diyanet anlaşmalı Türkiyenin birçok şehrinden Medine ve Ciddeye umre seferlerini 900 uçaklarıyla, Tahran (IKA) uçuşlarını 800 ile uçmakta olup, yaz sezonunda yeni uçaklarıyla beraber geçen sezon olduğu gibi Antalya Avrupa arasında yoğun uçması beklenmektedir.
    Herkese emniyetli operasyonlar