Eurowings, ilk kez karlı bir döneme girdi ve tur operatörlüğü için harekete geçti

Eurowings'in CEO'su Jens Bischof, hava yolunun turistik destinasyonlara yönelik uçuşlarını artırarak ilk kez karlı hale geldiğini duyurdu.

featured

Eurowings, ilk kez karlı bir döneme girdi ve tur operatörlüğü için harekete geçti.

Lufthansa’nın bir yan kuruluşu olan Eurowings’in CEO’su Jens Bischof, hava yolunun turistik destinasyonlara yönelik uçuşlarını artırarak ilk kez karlı hale geldiğini duyurdu. Bischof, bu gelir kaynağını sürekli olarak genişletmek istediklerini ve tur operatörlüğü işine girmeyi planladıklarını belirtti.

Jens-Bischof
Jens-Bischof

Pandemi öncesinde iş seyahatlerinin %60’ını ve turistik destinasyonlara yapılan uçuşların %40’ını gerçekleştiren Eurowings’in, pandeminin ardından bu dağılımın değiştiğini ifade eden Bischof, turistik uçuşlara daha fazla odaklanmanın şirketin toparlanmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Eurowings CEO’su, 2024 yılında Mayorka uçuşlarını haftada 400’den fazla sefere çıkaracaklarını ve 26 havalimanından destinasyona uçacaklarını duyurdu. Ayrıca, Dubai uçuşlarını artıracaklarını, Körfez bölgesinde ve Kuzey Afrika’da yeni uçuş noktaları araştırdıklarını ifade etti.

Şirket, Jet2/Jet2 Holidays örneğini takip ederek Eurowings Holidays’i başlattı ve kendi tur operatörleriyle daha yakın işbirliği yapmayı hedefliyor. Eurowings, müşterilerine sadece uçuş rezervasyonu değil, seyahati bir paket haline getirme olanağı da sunmayı planlıyor.

Bischof, Eurowings Digital’in tur operatörüne dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynaması gerektiğini belirtti. Bu şekilde Eurowings, fiilen bir tur operatörü haline gelecek. Çünkü sadece bir tur operatörü kapalı bir ürün sunabilir.

Gelecekte, ürünlerini seyahat acenteleri aracılığıyla daha fazla satmayı hedefleyen Bischof, Eurowings Holidays müşterilerinin genellikle kalkıştan dört ila altı hafta önce rezervasyon yaptığını ifade etti.

Bischof, seyahat acentelerini ve tüketicileri, 50 euro depozito, ücretsiz rezervasyon değişikliği ve kalkıştan 14 gün öncesine kadar ücretsiz iptal gibi avantajlarla ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Eurowings, ilk kez karlı bir döneme girdi ve tur operatörlüğü için harekete geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir