Jazeera Airways Sabiha Gökçen seferlerine başladı

featured

Kuveyt Merkezli Jazeera Airways İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ilk seferini gerçekleştirdi. J9305 sefer sayılı uçuşla Kuveyt Uluslarası Havalimanı’ndan havalanan Jazeera Airways’e ait A320-200 tipi uçak saat 14.00 sularından Sabiha Gökçen’e indi. 9K-CAL kuyruk tescilli uçak bir havacılık geleneği olarak su tankıyla karşılandı.

İSTANBUL-KUVEYT HATTINDA 4. OPERATÖR

Jazeera Airways, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Kuwait Airways’ın ardından İstanbul-Kuveyt hattında sefer düzenleyen dördüncü operatör oldu. Jazeera Airways bünyesinde THY’den ayrılan Pilot Elif Güveyler’de çalışıyor.

HAFTADA 34 UÇUŞ

Jazeera Airways’in uçuşları ile birlikte Sabiha Gökçen’den Kuveyt’e toplam olarak haftada 34 uçuş gerçekleştirilmiş olacak.

ISG’DA KARŞILAMA TÖRENİ

Jazeera Airways’in ilk seferi sebebiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Daha sonra ilk uçuş sebebiyle düzenlenen karşılama töreninde, İSG yöneticileri uçağın Jazeera yöneticilerini ve kabin ekibini çiçek vererek karşıladılar. Apronda su takı ile karşılanan uçaktan inen yolcular için bir kokteyl düzenlenirken, ilk uçuş için geleneksel pasta kesimi yapıldı.

PİLOTLARLA PASTA KESTİ

İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Azmi Bin Murad, Ticari Havacılık Direktörü Gerald Ong, Jazeera Airways Doğu Akdeniz Ülkeleri ve Avrupa Bölge Müdürü Bernard Matta, Maple Aviation CEO’su Fehime Kaya ve Jazeera Airways üst düzey yetkilileri ile ilk uçuşta bulunan yolcuların katıldığı kokteylde misafirlere özel olarak hazırlanmış lokumlar ikram edildi. Kokteyl sırasında İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Azmi Bin Murad tarafından Jazeera Airways Doğu Akdeniz Ülkeleri ve Avrupa Bölge Müdürü Bernard Matta’ya ilk uçuşun anısına hazırlanan bir hediye takdim edildi.

Jazeera Airways’in İstanbul’da su tankıyla karşılanması instagram’da “@istanbulspotterr” adıyla yayın yapan havacılık fotoğrafçısı Erdi Çil tarafından böyle görüntülendi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

. WELCOME TO ISTANBUL SABIHA GOKCEN AIRPORT @jazeeraairways ???‍♂️ . Kuveyt merkezli havayolu JAZEERA AIRWAYS Uzun bir aradan sonra tekrar Sabiha Gökçen Havalimanı’na seferlere başladı, uçak bir havacılık geleneği olan SU TAKI ile karşılandı . . . . . Takip ?@istanbulspotterr ? Follow . Takip ? @istanbulspotter_shop ?Follow. Takip ? @airshop.tr ? Follow. . . @boeing & @boeinglovers . @aviationdaily & @megaplane . @_airplane1 @avgeek18 . @piloteyes777 & @piloteyes737 . @future_aviators & @aviation4u . @instagramaviation & @aviati0n1 . . #istanbulspotterr #istanbulhavalimani #aviation #avgeek #pilot #aviationlovers #flights #flightclub #pilotlife #sabihagökçen#igaairport#bodrum#marmaris#antalya#kaş#ölüdeniz#almanya#amsterdam#

ERDİ ÇİL (@istanbulspotterr)’in paylaştığı bir gönderi ()

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Jazeera Airways Sabiha Gökçen seferlerine başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir