Hürkuş ve Gökbey’i sertifikasyon süreçlerini yapan Türk Mühendis Emrah Can Çetinkaya’yı Airbus kaptı

Hürkuş ve Gökbey gibi yerli ve milli hava araçlarının sertifikasyon süreçlerinde yer alan Türk Mühendis Emrah Can Çetinkaya, Avrupalı uçak üreticisi Airbus’a transfer oldu.

featured
Fotoğraf: Zafer Buna

Hürkuş ve Gökbey gibi yerli ve milli hava araçlarının sertifikasyon süreçlerinde yer alan Türk Mühendis Emrah Can Çetinkaya, Avrupalı uçak üreticisi Airbus’a transfer oldu. Havacılık ve Uzay mühendisi Emrah Can Çetinkaya, bilgi ve deneyimlerini artık dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Airbus için kullanacak.

thumbnail
İlişkili Haber
Wizz Air Türkiye’de pilotlara ne teklif etti? Gazeteci Murat Herdem detaylara ulaştı

Gazeteci Murat Herdem‘in özel haberine göre, yaklaşık sekiz yıl SHGM’de başarılı işlere imza atan Çetinkaya, hava araçları ve parçalarının sertifikasyon koordinatörlüğü görevini üstlenerek ülkemizdeki birçok önemli projede etkin rol aldı. Bu projeler arasında Hürkuş ve Gökbey tip sertifikasyonları ile ülkemizdeki birçok tasarım ve üretim organizasyonunun yetkilendirme süreçleri yer aldı.

Türkiye’deki başarıları onu Avrupalı uçak üreticisi Airbus’a taşıdı

Çetinkaya, SHGM’de Uçuşa Elverişlilik Daire Başkan vekilliği görevini de yürüttükten sonra 2021 yılında SHGM’den ayrıldı. Sonrasında, havacılık sektöründe farklı firmalarla uçuşa elverişlilik alanında firmalarla yürüttüğü işbirlikleri kapsamında mevcut onayların yabancı otoriteler tarafından kabulleri, genel havacılık uçaklarında kullanılmak üzere çeşitli parçaların geliştirilmesi ve uçuşa elverişlilik kapsamındaki onayların alınması ve sürdürülmesi süreçlerini yürüttü.

Airbus’ın dikkatini çekmeyi başaran genç mühendis, kariyerinde yeni bir döneme başlayarak Airbus Aerostructures’ta Tasarım Organizasyonu Onayı (Design Organization Approval )ve Süreç Kalite Müdürü olarak göreve başladı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hürkuş ve Gökbey’i sertifikasyon süreçlerini yapan Türk Mühendis Emrah Can Çetinkaya’yı Airbus kaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir