Savunma Sanayi

F-16’lar korkuttu Yunanistan “Türkiye çok güçlü” dedi.

Türkiye'nin askeri alandaki gelişimi karşısında korkudan Avrupa, ABD ve İsrail'e sığınan Yunanistan, Türk F-16'larını konuşuyor. Türkiye'nin kara ve hava kuvvetlerini manşetlere taşıyan Yunan basını, "Türkiye çok daha güçlü" ifadelerini kullandı. .

Türkiye’nin askeri alandaki gelişimi karşısında korkudan Avrupa, ABD ve İsrail’e sığınan Yunanistan, Türk F-16’larını konuşuyor. Türkiye’nin kara ve hava kuvvetlerini manşetlere taşıyan Yunan basını, “Türkiye çok daha güçlü” ifadelerini kullandı.

Türk savunma sanayisinde F-16 uçaklarının yapısal ömrünün 12 bin saate çıkarılma çalışmalarının başlatılmasıyla Türk hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru olan Türk F-16’ları Yunan basınında yeniden gündeme geldi.

Yunan basını, “Hangi Hava Kuvvetleri daha güçlü?” başlığıyla Türkiye ve Yunanistan hava gücünün karşılaştırıldığı bir grafik yayımladı.

“Yunan kanatları”nın sayısal olarak Türkiye’nin gerisinde olduğunu belirten Yunan basını şu ifadelere yer verdi: “Türkiye, 267 adet F-16 savaş uçağıyla sayısal olarak çok daha güçlü. Kendi savunma sanayisine ve çok dikkat çekici insansız uçak filosuna sahipler. Ülkemizin sahip olduğu insansız uçaklardan elbette üstün.”

Türkiye’de F-16 pilotları ne kadar maaş alıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu