Corendon

Corendon da MAX’leri durdurdu

Türk Hava Yolları'nın ardından Corendon Hava Yolları da Boeing 737 MAX 8 uçuşunu durdurdu. Şirketin filosunda TC-MKS kuyruk tescilli bir adet Boeing MAX 8 bulunuyordu.

Türk Hava Yolları’nın ardından Corendon Hava Yolları da Boeing 737 MAX 8 uçuşunu durdurdu. Şirketin filosunda TC-MKS kuyruk tescilli bir adet Boeing MAX 8 bulunuyordu. Şirket bu yılın Mayıs ayında ise Boeing 737 serisinin en gelişmiş modeli olan MAX 9’ları filosuna katmayı planlıyordu.

Corendon’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“T. C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından dün açıklanan karar doğrultusunda, tedbir amaçlı olarak filomuzda bulunan Boeing 737 MAX tipi uçağımız ile yapılan uçuşlarımızı 12 Mart 2018 itibari ile uçak tipinin emniyeti konusundaki belirsizlik ortadan kalkana kadar durdurmuş bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili Sivil Havacılık Otoriteleri ve üretici Boeing firması nezdindeki gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

Uçuş emniyetini her şeyden üstün tutan Corendon Airlines’ın her zaman güvenli, zamanında ve konforlu uçuş hizmeti sunmaya devam edeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı