Çin’den Rusya’ya ilk yaptırım o firmadan geldi! ‘Dronelarımızı saldırı amaçlı kullanıyorlar’

Çin menşeili drone üreticisi DJI, Rusya ve Ukrayna'daki operasyonlarını durdurma kararı aldı. Ukrayna'ya savaş açması sebebiyle Rusya'da faaliyetini askıya alan ilk şirket böylece DJI oldu.

featured

Çinli drone üreticisi DJI firması, dronelarının savaşta kullanılmasını engellemek için Rusya ve Ukrayna’daki ticari faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

RUSYA’DAKİ FAALİYETLER ASKIYA ALINDI

DJI tarafından yapılan açıklamada, farklı ülkelerin kanunlarına uyum konusunda değerlendirme yapıldığı ifade edilerek, “Mevcut incelemeye kadar DJI, Rusya ve Ukrayna’daki tüm ticari faaliyetlerini geçici olarak askıya aldı” ifadeleri kullanıldı.

İLK ÇİNLİ FİRMA DJI OLDU

Bu kapsamda ilk kez bir Çinli firma, Ukrayna’da yaşanan savaş sebebiyle Rusya’daki operasyonlarını askıya almış oldu.

DJI DRONELARI SALDIRILARDA KULLANILIYOR

DJI geçen hafta yaptığı açıklamada, dronelarının askeri amaçlı üretilmediğini belirtmişti. Fakat hem Ukrayna hem de Rusya’nın DJI dronelarını savaşta kullandığı belirtiliyor.

RUSLAR DJI MARKA DRONE KULLANIYORDU

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Federov, DJI yetkililerine Rusya’da drone satışlarını durdurması çağrısında bulunurken, Rus birliklerinin sivilleri öldürmek için füzelerini yönlendirmek amacı ile Ukrayna’da DJI marka dronelar kullandığını belirtmişti.

TRHaber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Çin’den Rusya’ya ilk yaptırım o firmadan geldi! ‘Dronelarımızı saldırı amaçlı kullanıyorlar’

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir