Savunma Sanayi

Bayraktar TB2 Rus sistemlerini yerle bir etmişti; Ruslar’dan yeni propaganda!

Rusya ordusunun Orion uzun menzilli insansız hava aracı (İHA), Suriye’de 38 uçuş gerçekleştirdi. Rossiya 1 televizyonunda yayınlanan habere göre, çöl kamuflajlı Orion insansız hava aracı, Suriye’de kullanıldı. Orion, 38 uçuş gerçekleştirdi.  İHA’nın gerçekleştirdiği uçuşlardan 20’si keşif amaçlıydı. Diğer uçuş ise başka nedenlerle gerçekleştirildi.

Yayınlanan görüntülerde teröristlere ait mevzilerin vurulduğu anlar görüldü. Saldırılardan biri gece saatlerinde militanların mühimmat deposuna gerçekleştirildi.

2011 yılında geliştirilmeye başlanan Orion İHA’sı, 24 saate kadar uçuş gerçekleştirebiliyor ve 250 kilograma kadar mühimmat taşıyabiliyor.

Türkiye’nin Suriye’de Esed ordusuna yönelik operasyonda büyük başarıya imza atan yerli Bayraktar TB2 ve SİHA’lar Rus hava savunma sistemlerini yerle bir etmişti. Rusya kaybolan bu imajını düzeltmek için zaman zaman bu tip haberlere imza atıyor. Hatırlanacağı üzere Türk sistemleri, Suriye, Libya ve Ermenistan’da Pantsir hava savunma sistemleri ile S300’leri vurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu