SunExpress’ten grev önlemi

featured

Almanya’daki grev kararı sonrası birçok havayolu şirketi seferlerinde düzenlemeye gidiyor. Türkiye’den ise uçuşlardan etkilenecek şirketler peş peşe açıklamalar yayınlıyor. Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak şirketi SunExpress yolcular için bilgilendirme mesajı yayınladı. Şirket yolcularının grevden etkilenmemesi için bir açıklama yayınladı. Buna göre, SunExpress’in söz konusun havalimanlarından olan uçuşları en yakın alternatif havalimanlarından gerçekleşecek. İzmir-Frankfurt ile Antalya-Frankfurt karşılıklı seferleri Frankfurt Hahn Havalimanı’nda yapılacak. Leipzig-Antalya ile Hannover-Antalya seferlerinde ise gecikme yaşanacak. Şirketten yapılan açıklama şöyle:

SUNEXPRESS’TEN GREV UYARISI

15 Ocak 2019 tarihinde Almanya’nın birçok havalimanlarında gerçekleşecek bir günlük uyarı grevi nedeniyle SunExpress’in söz konusun havalimanlarından olan uçuşları en yakın alternatif havalimanlarından gerçekleşecektir. Sabaha karşı başlayacak grevin 15 Ocak Salı bütün gün sürmesi beklenmektedir.

İZMİR VE ANTALYA UÇUŞLARI İÇİN HAVALİMANI DEĞİŞTİ

Aşağıda yer alan SunExpress uçuşlarının grevden etkilenecektir:

XQ 970 İzmir-Frankfurt: Frankfurt Hahn Havalimanı’na planlanmaktadır. Otobüslerle Frankfurt’a transfer gerçekleştirilecektir.
XQ 971 Frankfurt-İzmir: Frankfurt Hahn Havalimanı’ndan planlanmaktadır. Otobüslerle Frankfurt Havalimanı’ndan Frankfurt Hahn Havalimanı’na transfer gerçekleştirilecektir.
XQ 140 Antalya-Frankfurt: Frankfurt Hahn Havalimanı’na planlanmaktadır. Otobüslerle Frankfurt’a transfer gerçekleştirilecektir.
XQ 141 Frankfurt-Antalya: Frankfurt Hahn Havalimanı’ndan planlanmaktadır. Otobüslerle Frankfurt Havalimanı’ndan Frankfurt Hahn Havalimanı’na transfer gerçekleştirilecektir.
XQ 275 Leipzig-Antalya: Gecikme bekleniyor.
XQ 231 Hannover-Antalya: Gecikme bekleniyor.

DAHA ERKEN GELİN ÇAĞRISI

15 Ocak 2019 Salı, Almanya’daki bazı havalimanlarında yer alacak bu grevden etkilenecek yolcularımızın uçuşlarının olduğu bu havalimanına daha erken gelmelerini önemle rica ediyoruz. SunExpress, grevden etkilenen yolcularımızın, shuttle servisi ile uçuşların gerçekleşeceği en yakın havalimanına transferlerini sağlayacaktır. Grevin yarattığı olumsuzluklar nedeniyle söz konu alternatif havalimanlarında da yaşanacak yoğunluk nedeniyle gecikmeler söz konusu olabilecektir.

SÜREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILACAK

15 Ocak 2019 Salı günü, grevden etkilenecek olan havalimanlarında gerçekleşecek bir günlük uyarı grevi sendikanın vereceği karar göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle yolcularımızdan, önce uçuşlarımızın olduğu havalimanlarına gelmelerini önemle rica ederiz.
Grevden etkilenen havalimanlarının güncel durumu ile ilgili sizleri, web sitemiz SunExpress.com ve sosyal medya kanallarımız üzerinden sürekli olarak bilgilendireceğiz.

SunExpress’in dışında gerçekleşen bu olaydan etkilenen bütün yolcularımızdan özür dileriz. SunExpress, mevcut şartlar altında yolcularımızın uçuşlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için bütün gücüyle çalışmaktadır.”

Kaynak: Havahaber.com

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
SunExpress’ten grev önlemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir