Haberler

Airbus A380 ticari uçuş için ilk kez Türkiye’de

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflasından sonra şirketin Dalaman’daki yolcularını Londra’ya taşımak için Dünya’nın en büyük yolcu uçağı A380 bu akşam Dalaman’a geldi. Malta tescilli Hi FLY’a ait uçak gece geç saatlerde Dalaman Havalimanı'na teker koydu.

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflasından sonra şirketin Dalaman’daki yolcularını Londra’ya taşımak için Dünya’nın en büyük yolcu uçağı A380 bu akşam Dalaman’a geldi. Malta tescilli Hi FLY’a ait uçak gece geç saatlerde Dalaman Havalimanı’na teker koydu. A380 ile birlikte kiralanan diğer uçaklar Dalaman’da bekleyen turistleri alıp döndü.

222 YOLCU TAŞIDI

Saat 22.30’da havalimanına inen uçak, toplam 471 koltuk kapasitesi ile Dalaman’daki ilk grup Thomas Cook yolcularını Londra’ya götürdü. Dalaman Havalimanındaki ilk uçuşta 222 yolcu yer aldı.  A380 London Gatwick’e gitmek üzere 00:45’te Dalaman’dan havalandı.

11 YIL SONRA İLK KEZ GELDİ

Türkiye’ye daha önce tanıtım uçuşları için gelen dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380, hizmete girmesinden 11 yıl sonra ilk ticari seferini yaptı. Malta merkezli HiFly’a ait 9H-MIP tescilli Airbus A380 Dalaman Havalimanı’na geldi.

BAĞLANTILI HABER:
Umre’den dönenler Ankara ve Konya'da karantinaya alındı!

DALAMAN-GATWICK İÇİN TEKRAR GELEBİLİR

Thomas Cook yolcularının Türkiye’den ayrılması operasyonunu yürüten Merkür Havacılık’ın verdiği bilgilere göre Airbus A380’in tekrar Türkiye’ye gelmesi planlanıyor. Thomas Cook’un iflasını açıklamasıyla birlikte Türkiye’de tatilini yapan binlerce turist ortada kalmıştı. Türkiye ilk etapta bu turistler için 50 milyon dolarlık kredi açılacağını açıkladı. Yine turistlerin tatil yaptığı oteller de gerekli kolaylıkları sağlayacağını dile getirdi.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün