Air Astana, E190-E2 ile Avrupa’ya açılacak

featured
Air Astana Embraer imalatı olan E190-E2 uçağını kar leoparı desenlerine boyamıştı. Uçak ticari uçuşlara ocak ayında başlayacak.

Kazakistan bayrağı taşıyıcı havayolu şirketi Air Astana , Embraer 190-E2 ile doğu Avrupa ve Çin’de yeni destinasyonlar açmayı hedefliyor. Air Astana CEO’su Peter Foster, sipariş verilen beş E190-E2’den ilkini teslim aldıklarını, uçağın yaklaşık 5,300km’lik menzili ile önemli noktalara uçacaklarını söyledi.

TİFLİS, BAKÜ VE DUBAİ

Küçük jetlerle daha uzak noktalara uçmayı planladıklarını dile getiren Foster, Air Astana’nın E190-E1 ile çalıştığı en uzun rotaların yaz mevsiminde Tiflis, Bakü ve Dubai’ye ait olduğunu da sözlerine ekledi.

Kazakistan bayrağı taşıyıcı havayolu şirketi Air Astana , Embraer 190-E2 ile doğu Avrupa ve Çin’de yeni destinasyonlar açmayı hedefliyor

YÜZDE 17 YAKIT TASARRUFU SAĞLIYOR

Foster, E2 lansman operatörü Wideroe tarafından hava yolunun “güvenilir bir şekilde” bildirildiğini ve jetin diğer uçaklarlaile karşılaştırıldığında yaklaşık 2 saatin üzerinde yaklaşık % 17’lik bir yakıt tasarrufu sağlayabileceğini söyledi. Ek olarak Air Astana , yeni jetle “oldukça fazla” yapabiliyor, diye ekliyor.

OCAK’TA BAŞLIYOR

Flight Global’de yer alan habere göre, Air Astana’nın ilk E2’si, 19 Aralık’ta Astana’dan Almatı’ya konumlandı. Ticari hizmetler Ocak ayında başlayacak. Foster, E2’ler ile değiştirilen havayolunun E190-E1’lerinin 2021’den kaldırılacağını belirtti. Uçuş Filoları Analizörü, Air Astana’nın dokuz adet E190’ının hizmete girdiğini gösteriyor.

YENİ E2 SİPARİŞİ GELİYOR

Air Astana’nın E1’leri E2’ler ile tamamen değiştirmeyi planlarken, 2025’te “genişletilmiş bölgesel jet” programını izleyerek, “havayolu şirketi gelecek yıl alacağı ek olarak E2 siparişi vereceğini” ima ediyor. Air Astana, etkileyici bir kar Leopardı temalı beş Embraer E190-E2 uçağının ilk teslimatını gerçekleştirdi. Tasarım, üreticinin E2 test uçaklarından bazılarının burnundaki yırtıcı hayvanların boyasını takip ediyor. 2011 yılında havayolu şirketine katılan eski Air Astana E1 nesil uçaklarının yerini almak için beş adet E190-E2 geliyor.

 

YouTube video

Air Astana Embraer imalatı olan E190-E2 uçağını kar leoparı desenlerine boyamıştı. Uçak ticari uçuşlara ocak ayında başlayacak. Embraer  boyama işleminin nasıl yapıldığını bu video ile yayınladı.

Kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Air Astana, E190-E2 ile Avrupa’ya açılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir