American Airlines’a bir dava daha

featured
American Airlines’in Reno'dan Los Angeles'a giden uçağında yer alan aktör Stephen Keys, uçuş sırasında parmağını koltuklarda yer alan dirsek dayama bölümüne kaptırdı.

American Airlines’in Reno’dan Los Angeles’a giden uçağında yer alan aktör Stephen Keys, uçuş sırasında parmağını koltuklarda yer alan dirsek dayama bölümüne kaptırdı. Uçuş süresinde acı içerisinde kıvranan Keys, American Airlines ile SkyWest Airlines’e dava açtı.

PARMAĞINI KOLTUĞA KAPTIRDI

AFP ve NBC Los Angeles’ta yer alan haberlere göre, Keys, 5 Aralık’ta Los Angeles’taki Yüksek Mahkeme’ye başvuruda bulundu. “Şiddetli duygusal sıkıntı ve haftalarca acı” çektiği gerekçesiyle açılan davada Keys’in vücudundaki kırıklar yüzünden sosyal aktivitelerden eksik kaldığı, çocuklarıyla bile oynayamadığı ileri sürüldü. Dava dilekçesinde, “American Airlines’in uçağındaki koltukta yer alan deliğin içine gömülmüş yay mekanizması, davacının parmağına yoğun bir baskı uyguladı, hemen yaralanmaya, şişmeye ve ağrıya neden oldu” ifadesini kullandı.

American Airlines

SKYWEST: MIZMIZLANMIŞ

“Yolcularımızın konforu ve güvenliği ilk önceliğimizdir” açıklaması yapan SkyWest, Keys’i mızmızlanmakla suçladı. Devam eden dava dolayısıyla fazla bilgilendirme yapmaktan kaçınan SkyWest, “Keys’e ulaşmak için Amerikan ortağımızla birlikte çalıştık ve bu meseleyi hızlı bir şekilde çözmeyi dört gözle bekliyoruz. Devam eden davadan dolayı daha fazla yorum yapamıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
American Airlines’a bir dava daha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir