1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. ABD’de 15 destinasyon açıldı.. THY’nin hedefi 2 milyon turist taşımak.. Ahmet Bolat: Denver ve Orlando’yu planlıyoruz

ABD’de 15 destinasyon açıldı.. THY’nin hedefi 2 milyon turist taşımak.. Ahmet Bolat: Denver ve Orlando’yu planlıyoruz

featured

Milli bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları’nın portföyüne dahil ettiği son uçuş noktası ABD’de Detroit oldu.

15 Kasım itibarıyla başlayan uçuşlar Boeing 787-9 ile pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftada üç gün karşılıklı, İstanbul Havalimanı- Detroit Metropolitan Havalimanı arasında gerçekleştirilecek.

Denver ve Orlando’yu planlıyoruz

25 Aralık itibarıyla sefer sayısı haftada dört güne çıkacak. Önümüzdeki yıl ABD de 14’üncü destinasyona çıkmış olacaklarını belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, “Denver olur muhtemelen. Ardından da Orlando’yu planlıyoruz” dedi.

Türkiye’ye yılda 55-60 milyon civarı turist geldiğini belirten Bolat, bu sayıyı artırmak için Türkiye tanıtımlarına ağırlık verdiklerini söyledi ve ekledi: “Artık biz gittiğimiz her yerde THY’nin değil Türkiye’nin reklamını yapıyoruz. Her yerde doğal güzellik var ama tarihin, medeniyetin başladığı yer Türkiye.”

Hedefimiz 2 milyon turisti Türkiye’ye taşımak

Söz turist sayısından açılmışken ABD’den bu yıl 1.4 milyon turist geldiğinin atlını çizen Ahmet Bolat, “Geçen yıl 1 milyon ABD’li gelmişti. Şimdiki hedefimiz bu sayıyı iki katına, Kanada’yı da dahil edersek 2.5 katına çıkarmak” dedi.

ABD’de yeni seferlerin başladığı Detroit de Türkiye’den ve Avrupa’dan turist çekmek için THY’ye özel bir önem veriyor.

2024’te gidilecek en iyi yerler arasında gösterilen Detroit için Visit Detroit Kıdemli İletişim Direktörü Christopher Moyer, Türkiye’nin ve çevre ülkelerinin kendileri için önemli bir pazar olduğunu dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
ABD’de 15 destinasyon açıldı.. THY’nin hedefi 2 milyon turist taşımak.. Ahmet Bolat: Denver ve Orlando’yu planlıyoruz
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir