THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat yeni hedeflerini açıkladı: Tek dev THY olacak

featured

İştirakleri ile toplamda 950 uçağa ulaşacaklarını belirten THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, ABD ve Çin’deki üçer büyük havayolu şirketi dışında tek devin THY olacağını belirtti.

Türk Hava Yolları (THY), dünyanın yedi dev havayolu şirketi olma yolunda önemli adımlar atıyor. Yüzlerce yeni sipariş için anlaşma aşamasında olan ve iştirakleri ile birlikte 950 uçağa ulaşacak THY’nin hedeflerini şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat ABD’de Detroit’e başlayan direk seferler üzerine düzenlenen törende anlattı.

UZAK ÜLKELER RADARDA

Londra’dan Uzak Asya’ya kadar olan bölgede tek büyük havayolu şirketi olmanın önündeki en önemli sorun olan havalimanı sorununu da İstanbul Havalimanı ile çözdüklerini dile getiren Ahmet Bolat, 2033 stratejisi kapsamında ABD gibi uzak ülkelerin kendileri için önemli bir hedef olduğunun da altını çizdi. THY, artan uçak ihtiyacını gidermek için geçen hafta, Airbus ile görüşmelere başladığını ve 240’ı kesin, 115’i opsiyon olmak üzere toplam 355 uçak almayı planladığını duyurmuştu. Ahmet Bolat, söz konusu siparişler kapsamında ilk teslimatların 2026 itibarıyla başlayacağını söyledi.

thumbnail
İlişkili Haber
THY siparişi resmen açıkladı… 240 adedi kesin, 115 adedi opsiyon

Bolat, “Baktığınızda ABD de üç tane büyük hava yolu var. United, American ve Delta. Asya’da yeni yapılanmalar var ama ne kadar gidecek belli değil. Üç tane büyük Çinli şirket var Amerikalı üç firma dışında. Onlar daha da büyüyecek. Müthiş bir iç pazarları var çünkü. Ne kalıyor geriye. Lufthansa zaten arkamızda kaldı. Air France da öyle. Emirates körfez havayolu çok bizimle ilgili değiller. Onun için ne kalıyor geriye bir tek Türk Hava Yolları. Benim bu söylediğim kehanet değil. Yedi dev firma arasına gireceğiz” dedi.

Sabah

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
6
alk_
Alkış
3
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat yeni hedeflerini açıkladı: Tek dev THY olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir