Yolculara bir kötü haber daha.. Uçak tavan bilet fiyatlarına zam geldi.. 990 TL’ye çıkarıldı

featured

İç hat bilet fiyatlarında uygulanan tavan fiyat uygulamasında artış yapıldı. Tavan bilet fiyatları 990TL’ye çıkarıldı.

İç hat uçuşlarında 2013 yılından bu yana uygulanan tavan fiyat uygulamasında bilet fiyatlarının bedeli artırıldı. Geçtiğimiz yılın son günlerinde 500 TL’den 600 TL’ye yükseltilen tavan fiyat 3 ay gibi kısa bir sürede 100 TL’lik artışla 700 TL’ye daha sonra 899 TL’ye yükselmişti. Tavan bilet fiyatı kurban bayramı öncesinde 990 TL oldu.

Hem dövizdeki artış hem de petrol fiyatlarındaki yükseliş sonrası Pegasus Hava Yolları eski CEO’su ve aynı zamanda Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanı Mehmet Nane geçtiğimiz dönemlerde verdiği bir röportajda, “Nisan ve mayısta yapılacak kademeli artışlarla rakamın 899 TL’ye yükseltilmesini talep ettik” demişti. Bunun tüketicinin lehine olduğunu söyleyen Nane, “Yoksa taban tavana yaklaşacak” ifadelerini kullanmıştı. İç hat uçuşlarında tavan fiyatlar kısa süre içinde 899 TL’ye yükseltilmişti.

UYGULAMA BAŞLADIĞINDA TAVAN FİYAT 299 TL’YDİ

Airporthaber’in haberine göre, Türk sivil havacılık sektöründe uygulamanın başladığı Aralık 2013’te tek yön ekonomi sınıfı tavan bilet fiyatı 299 TL olarak belirlenmişti. O dönemde 1 doların yaklaşık değeri 2 TL civarındaydı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Yolculara bir kötü haber daha.. Uçak tavan bilet fiyatlarına zam geldi.. 990 TL’ye çıkarıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir