Yıllar süren serüvenin marka projesi: MİUS

featured

Türkiye’nin son 20 yılda en büyük atılım gösterdiği alanların başında yerli ve milli savunma sanayii geliyor. Karada, denizde ve havada birbirinden kritik projelerin hayata geçirildiği sektör, bugün hem ortaya koyduğu ürünler, hem de kamu-özel sektör birlikteliği açısından örnek bir konumda.

Başta S/İHA’lar olmak üzere her ne kadar işler çok yolunda olsa da arka planda hep “Bir sonraki adım da bu kadar başarılı olacak mı?” sorusu mutlaka kendini gösterir. Çünkü mevcut ürünleriniz sizi öyle bir eşiğe taşımıştır ki bir sonraki projenizin o denli ses getirmesi gerçekten de oldukça zor olur.

Info grafik: Hafize Yurt- TRT Haber

BAYKAR’ın ‘bayram hediyesi’ yeni bir dönem başlatacak

Bu soruya son yılların en net yanıtı BAYKAR Savunma’dan geldi. Önce şirketin Twitter hesabından ‘Bayram hediyesi yükleniyor’ mesajını okuduk. Bir gün sonraysa “Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) projemizin kavramsal tasarım görsellerini ilk kez paylaşıyoruz” notuyla beraber yeni projeyle ilgili ilk kez net bilgiler edindik.

Peki sözü edilen MİUS projesi neden değerli? Ülkemiz için ne ifade ediyor? Savunma Sanayii Araştırmacısı iki isme, Yusuf Akbaba ve Kadir Doğan’a bu soruları yönelttik… Yusuf Akbaba ile projenin genel çerçevesi üzerinde dururken, Kadir Doğan ile teknik detaylara yoğunlaştık.

Info grafik: Hafize Yurt - TRT Haber

SİHA’ların başarısını taçlandıracak

Yusuf Akbaba, savunma sanayii sektöründeki hemen herkesin bildiği isimlerden… BAYKAR’ın proje görsellerini paylaşmasının hemen ardından sıcağı sıcağına bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Haliyle ilk sorumuz ‘Fotoğraflar ne anlatıyor?’ oldu…

Az önce dikkat çektiğimiz ‘kritik eşik’ konusundan söze giriyor Akbaba ve MİUS projesinin Türkiye’nin son yıllarda bütün dünyanın dikkatini çeken S/İHA başarısını taçlandıracak bir adım olacağına işaret ediyor.

 

TRT

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Yıllar süren serüvenin marka projesi: MİUS

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir