Yeni Demokrasi Milletvekili Lefteris Avgenakis, Havalimanındaki Tartışma Nedeniyle Partisinden İhraç Edildi

featured

Yunanistan’da Yeni Demokrasi milletvekili Lefteris Avgenakis, havalimanında bir görevliyle yaşadığı tartışma sonucu Başbakan Kiryakos Miçotakis’in kararıyla partisinden ihraç edildi. Avgenakis, sosyal medya üzerinden kamuoyundan özür diledi ve bağımsız milletvekili olarak görevine devam edeceğini açıkladı.

Yunanistan’da iktidar partisi Yeni Demokrasi’nin milletvekili Lefteris Avgenakis, havalimanında bir görevliyle yaşadığı tartışma nedeniyle Yunanistan Başbakanı ve Yeni Demokrasi lideri Kiryakos kararıyla partisinden ihraç edildi.

Avgenakis, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, “Parti Başkanı ve Başbakan Miçotakis’in beni partinin meclis grubundan ihraç kararına tamamen saygı duyuyorum. Olaya ilişkin açıklama yaptım ve kamuoyundan özür diledim” ifadesini kullandı.

Yeni Demokrasi iktidarında daha önce Spor Bakanı, Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı olarak da görev yapan Avgenakis, meclisteki görevine bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.

Sosyal medyaya yansıyan videoda Avgenakis’in havalimanında bir personelle tartıştığı ve tartıştığı kişiyi ittiği görülmüştü.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Yeni Demokrasi Milletvekili Lefteris Avgenakis, Havalimanındaki Tartışma Nedeniyle Partisinden İhraç Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir