WhatsApp’a yeni özellik: Artık ekran görüntüsü alınamayacak… WhatsApp ekran görüntüsü (SS) engelleme nasıl yapılır?

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alma devri resmen sona erdi. Artık kullanıcılar tarafından bir defa görüntüle seçeneğiyle paylaşılan video ve fotoğrafların ekran görüntüsü alınamayacak

featured

WhatsApp’ta ekran görüntüsü alma devri resmen sona erdi. Artık kullanıcılar tarafından bir defa görüntüle seçeneğiyle paylaşılan video ve fotoğrafların ekran görüntüsü alınamayacak. Gelin bu özelliğin nasıl çalıştığına bakalım.

WhatsApp’a gelen yeni özellik hayat kurtaracak cinsten diyebiliriz.

WhatsApp tarafından geçtiğimiz aylarda bazı ilginç özelliklerin test aşamasına geçtiği paylaşılmıştı. Bunlar arasında ekran görüntüsü almayı engelleyecek bir yenilikten de bahsedilmişti.

WhatsApp’ta artık ekran görüntüsü kaydetmek imkansız hale geldi diyebiliriz.

Popüler mesajlaşma platformu yeni gelen güncellemeyle test aşamasındaki bu özelliği yayına aldı. Uygulamadaki güvenliği artırmak ve kişisel verilerin daha iyi korunmasını sağlamak isteyen platform, tek seferlik medya veya videolardan görüntü kaydedilmesini engellemeye başladı.

WHATSAPP EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ENGELLEME NASIL YAPILIR?

Geçtiğimiz aylarda test edilen özellikler arasında yer alan ekran görüntüsü engelleme, kullanıma sunuldu. Buna göre artık WhatsApp üzerinden “Bir kez görüntüle” seçeneği ile paylaşılan fotoğraf ve videoların ekran görüntüsü alınamayacak. Eğer bu işlem yapılmak istenirse kullanıcılar, “Ekran Görüntüsü Engellendi” uyarısıyla karşılacaklar.

iOS ve Android kullanılarılarına sunulan özellik WhatsApp web sürümünde de kullanılabiliyor. Artık bir defa görüntülenecek şekilde paylaşılan medya içeriklerinin ekran görüntüsü ve video kaydı alınamıyor. Yeni özelliğin WhatsApp kullancılarının gizliliğini ve güvenliğini sağlamak amacıyla getirildiği belirtiliyor.

(Onedio – Hürriyet)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
WhatsApp’a yeni özellik: Artık ekran görüntüsü alınamayacak… WhatsApp ekran görüntüsü (SS) engelleme nasıl yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir