WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü! Meta’da sıkıntılar büyüyor

featured

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta da Instagram’ın ardından geçtiğimiz dakikalardan itibaren erişim sorunları yaşanmaya başladı. Kullanıcılar gruplar ve bireysel sohbetlerde hiçbir mesajın gitmediğini ve kısacası uygulamanın işlevsiz kaldığını ifade ediyor ve anlık kontrollerde henüz sorunun çözülmediği görülüyor. Peki WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü mü? İşte ayrıntılar!

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü! Meta’da sıkıntılar büyüyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, geçtiğimiz dakikalarda tüm dünyada çöktü. Kullanıcılar uygulamaya giriş yapsalar da hiçbir şekilde bireysel gruplar dahil mesaj gönderemiyorlar.

WhatsApp facebook çöktü mü

Tabii sorunun yalnızca WhatsApp’ta yaşanmadığını belirtelim. Çatı şirketi Meta’nın sahip olduğu diğer tüm platformlarda benzer bir durum söz konusu. Haberde yer alan görsellere de baktığımızda WhatsApp’ın yanı sıra Facebook ve Instagram’da da aynı sorunun süregeldiğini görüyoruz.

Hatta Instagram’da Facebook ve WhatsApp’ın kat be kat fazla sayıda kullanıcının geri bildirimde bulunduğunu söyleyebiliriz. Fakat üç platform da dünya genelinde erişim ve kullanım konusunda sıkıntı çıkarıyor.

Yukarıda yer alan görselde Instagram kullanıcılarının yaptığı geri bildirimi görebiliyoruz. Bu da sorunun gece 00.30 sularında başladığını ve 02.40 itibariyle devam ettiğini gösteriyor. Facebook ve WhatsApp’ta ise 01.00 civarında geri bildirimlerin gelmeye başladığı görülüyor. Yani sorunun ilk olarak Instagram’da başladığını söyleyebiliriz.

 

Kaynak: SDN

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü! Meta’da sıkıntılar büyüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir