United Airlines yeni uygulama için gün sayıyor… Pencere kenarındaki yolcuya uçakta öncelik

featured

United Airlines, yolcuların uçağa yerleşmek için geçirdiği zamanı azaltmak için gelecek haftadan itibaren ilk olarak pencere kenarı koltuklarıyla ekonomi sınıfındaki yolcular binmeye başlayacak.

26 Ekim’de başlayacak olan WILMA adı verilen uygulamanın, çeşitli yerlerde test edildiği ve uçağa binme süresini 2 dakikaya kadar kısalttığı belirtildi.

Aslında WILMA yöntemi çok uzun zamandan beri bilinen bir yöntem. Nevada Üniversitesi’nden astrofizikçi Dr. Jason Steffen 2008 yılında uçak kuyruğunda beklerken, bu beklemeyi nasıl azaltabilirim diye düşünmüş.

Steffen, uçağa önce arkada oturanların, sonra ortada, sonra da ön sıralardaki yolcuların oturtulduğu geleneksel yönteme alternatif yollarla ilgili bilgisayar simülasyonları yapmış ve WILMA metodunu geliştirmiş. Önce pencere kenarı, sonra orta, en son da koridordaki yolcuların oturtulmasını temel alan WILMA metodu, yaygın olarak kullanılan blok yöntemine kıyasla yüzde 40 daha fazla zaman kazandırıyor.

Öte yandan Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre; uygulamaya dahil edilmeyen first class ve business class yolcularının uçağa eskisi gibi binmeye devam edeceği açıklandı. Aynı zamanda uçağa biniş önceliği olan engelli yılcular, refakatsiz küçükler, aktif görevde olan askerler ve 2 yaş veya altı çocuğu olan aileler de önceli olarak uçağa alınmaya devam edecek. Uygulama ilk olarak bazı iç hat ve dış hat uçuşlarında başlatılacak.

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
United Airlines yeni uygulama için gün sayıyor… Pencere kenarındaki yolcuya uçakta öncelik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir