Haberler

UH-1’lerin sicili kabarık; En son Sancaktepe’de düşmüştü

Bugün Çekmeköy'de düşen ve 4 askerimizin şehit olduğu yüreklerimiz yakan helikopter kazası gözleri tekrar UH-1 tipi helikopterlere çevirdi. UH-1'ler daha önce de birçok kez yaptı.

Bugün Çekmeköy’de düşen ve 4 askerimizin şehit olduğu yüreklerimiz yakan helikopter kazası gözleri tekrar UH-1 tipi helikopterlere çevirdi. UH-1’ler daha önce de birçok kez yaptı.

İşte o kazalar;

🔵 26 Kasım 2018 – Sancaktepe’de UH-1 düştü 4 askerimiz şehit düştü.

🔵 28 Kasım 2002 – Bandırma 6. Ana Jet Üssü’ne bağlı UH-1 tipi bir helikopter eğitim alanına inişe geçtiği sırada düştü.Kaza sonucunda 2’si ağır toplam 6 askeri personel yaralandı.

🔵 16 Mart 2006 – Erzincan’a gitmekte olan askeri helikopter Erzincan’a 55 km uzaklıkta, yüksek gerilim hattına çarparak düştü.Kazada 5 asker yaşamını yitirirken, bir asker de yaralı kurtuldu.

🔵 10 Nisan 2006 – Kocaeli’nin Uzunçiftlik beldesi yakınlarında UH-1 tipi askeri personel taşıma helikopteri düştü.Üç askeri personel yaşamını yitirdi.

🔵 10 Ocak 2011 – Kara Havacılık Okul Komutanlığı’na ait eğitim uçuşu yapan UH-1 tipi askeri helikopterin Sincan İlçesi’ne bağlı Temelli ile Polatlı İlçesi’ne bağlı Dodurga Köyü Kapalıtepe Mevkisi arasındaki bölgede düşmesi sonucu 5 subay şehit oldu.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı