Uçakta sarhoş hakim krizi… Yolcu ve kabin memurunu yumrukladı

Gaziantep Havalimanı’nda İzmir seferini yapacak uçakta “sarhoş hakim” krizi, seferi saatlerce geciktirdi. Bir yolcu ve bir hostesi darp eden hakim kendisini uçaktan indirmeye gelen polise de tehdit ve hakaretler savurdu.

featured

Gaziantep Havalimanı’nda İzmir seferini yapacak uçakta “sarhoş hakim” krizi, seferi saatlerce geciktirdi. Bir yolcu ve bir hostesi darp eden hakim kendisini uçaktan indirmeye gelen polise de tehdit ve hakaretler savurdu. Gaziantep Havalimanı’nda İzmir seferini yapacak uçakta inanılmaz anlar yaşandı. Sabah’ta yer alan habere göre; Uçağa sarhoş binen hakim Emrullah Ö., yanındaki yolcu ile klima konusunda tartıştı. Kadın kabin memuru ise olaya müdahale etmeye çalıştı. Ancak hakim Emrullah Ö, hem ona hem de yolcuya kabusu yaşattı.

İzmir’de hakim olarak görev yapan Emrullah Ö., bir süre önce Gaziantep-İzmir seferini yapacak uçağa bindi. Yanındaki yolcuyla uçağın kliması nedeniyle tartışan hakim, birkaç kez lavaboya giderek kustu.

Ayakta durmakta ve konuşmakta zorluk çeken hakimi hosteslerden birisi uyarınca uçakta ortalık karıştı. Tartıştığı yolculardan birine yumruk atan hakim, tartışma sırasında hosteslerden birine de yumruk attı.

Kadın hostes darp edildikten sonra yere düşünce seferi durduran pilotlar, hakim hakkında Milli Sivil Havacılık Kanununa göre kural dışı yolcu vukuat raporu düzenledi.

Uçağın kabin ekibi sarhoş hakimin uçaktan indirilmesi için “Acil Durum Çağrısı” yaptı. Uçağa gelen polis memuru Baykal Ç., hakim Emrullah Ö.’ye hakkında kural dışı yolcu uçuş olay raporu tutulduğunu belirterek uçaktan inmesi gerektiğini söyledi.

Hakim bu kez yine olay çıkardı. Polis memuru Baykal Ç,’nin üzerine yürüyen hakim “Ben Hakimim, siz kim olduğunuzu sanıyorsunuz da beni indiriyorsunuz” diyerek hakaret etti.

“Dangalak, ismini ver, sana gününü göstereceğim” diyen hakim hakkında polis memuru da hakaret suçundan şikayetçi oldu.

Uçakta alkollü hakim krizinin ardından Gaziantep-İzmir uçak seferi saatlerce gecikti.

Hakim hakkında, görevli kişilere karşı yaralama, hakaret ve tehdit suçlarından soruşturma başlatıldı.

( Halil Turan – Sabah )

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
3
sinirli
Sinirli
Uçakta sarhoş hakim krizi… Yolcu ve kabin memurunu yumrukladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir