1. Haberler
  2. Gündem
  3. Uçakta ölen yolcu Covid-19’lu muydu?

Uçakta ölen yolcu Covid-19’lu muydu?

featured

ABD’de United Airlines’a ait Orlando-Los Angeles seferi sırasında 28D koltuğunda oturan yolcu uçuşun başlamasından kısa süre sonra fenalaştı.

Uçak acil olarak New Orelans’a yönlendirilirken, yolcu havadaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Uçakta bulunan yolcular durumu sosyal medyadan paylaşırken, yolcunun eşi kocasının nefes darlığı, tat ve koku eksikliği yaşadığını itiraf etti ve test olmasalar da COVID-19 olmuş olabileceğini söyledi.

Olay alarma neden olurken havayolu firması hemen açıklama yaptı. United yetkilileri, ölen yolcunun COVID-19 olup olmadığının bilinmediğini, uçuş New Orleans’a yönlendirildiğinde acil yardım ekiplerinin kalp krizi geçirdiği söylendiğini belirtti.

“Bireyin mahremiyetini korumak için kişisel bilgileri halka sunmuyoruz” diyen United, kabin ekibinden dört kişinin de karantinaya alındığını duyurdu.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) ise açıklamasında, Pazartesi günü bir hastanın, COVID-19 belirtilerini andıran şikayetler sonucu fenalaşıp hayatını kaybettiğini, durum netleşene kadar önlem olarak uçuştaki tüm yolcuların takibe alındığını ifade etti. (CNNTürk)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Uçakta ölen yolcu Covid-19’lu muydu?
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir