Haberler

‘Uçakta bomba var’ şakası pahalı patladı!

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. 24 yaşındaki Abhinav Prakash isimli genç, 2 arkadaşının kadınlarla konuşması için bomba şakası yaptı.

Kısa sürede polis tarafından yakalanan Prakash, böyle bir şakayı kendisinin değil arkadaşlarının istediğini ve bu tür durumların havalimanı prosedürlerine uygun olduğunu iddia etti. Bu savunması yeterli gelmeyen Prakash, arkadaşları ile birlikte tutuklandı.

Hindistan polisi tarafından yapılan sorguda ise Prakash, çocukluk arkadaşlarının yaklaşık 1.200 mil güneydeki Maharashtra’dan iki kadınla tanıştıklarını ve onlarla daha fazla yakınlaşmak için böyle bir şaka yaptıklarını itiraf etti.

Söz konusu şakayla ilgili sorgu sonrası konuşan Kıdemli polis dedektifi Ravi Singh, “Prakash’a göre, Kunal ve Rakesh tanıştıkları kızlarla daha fazla vakit geçirmek için böyle bir plan yaptılar. Prakash’ın tutuklandığını öğrendiklerinde evlerinden kaçtılar. Henüz nerede olduklarını bilmiyoruz. Onları kısa sürede yakalayacağız” dedi.

Öte yandan söz konusu kızlar ise ihbarın bir şaka olduğu anlaşılınca iptal edilen yolculuklarına kaldığı yerden devam etti. Kızların aynı gün Delhi’den Hindistan’ın bir başka şehri olan Pune’a gittikleri belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu