TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: Uçak proje süreleri artık daha kısa

featured

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, uçak proje sürelerinin kısaldığını söyledi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Hava ve Uzay Araçları Tasarım Laboratuvarı açılış töreninde konuşan Kotil, “Yeni dünyayı, gençler sökerler. Bizim de onlara ihtiyacımız var. Bakın, 10 yılda biten uçak projeleri 2 yıla indi. Çünkü toplantıya gerek kalmıyor” dedi.

Kotil, Hava ve Uzay Araçları Laboratuvarı’na ekstra destekler vereceklerini de duyurdu. Product Lifecycle Management’ın (PLM) tasarımcılıkta yeni bir kavram olduğunu belirten Kotil, “Çok yeni bir dünyayla karşı karşıyayız. Biz bunu TUSAŞ’ta yaşıyoruz. Sıfır kilometre mühendislere bu sistemi öğretiyoruz. Bu sistem bir kültür dönüşümü, bir şeyi elektronik ortamda A’dan Z’ye yapmak” ifadelerini kullandı.

Donanımlı gençler yetişecek

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ise “Yeni kurulan laboratuvarımızda gençlerimiz, en güncel mühendislik yazılımlarının yanında dev şirketlerde kullanılan PLM programını tanıyıp öğrenecekler. Böylece mesleki hayatlarına daha donanımlı ve birikimli olarak başlayacaklar” yorumunu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil: Uçak proje süreleri artık daha kısa

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir