1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. Türkiye’nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Türkiye’nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

featured

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın araştırmasına göre, Türk Hava Yolları (THY), 1 milyar 605 milyon dolara yaklaşan marka değeriyle 2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi bu yıl da “Türkiye’nin en değerli markası” oldu.

Uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın 2021 yılı “TURKEY100 – Türkiye’nin En Değerli Markaları” araştırması tamamlandı. Pandemi sürecindeki başarılı yönetim performansıyla ülkemizi gururlandıran Türk Hava Yolları, 1,6 milyar doları aşan değeriyle 2021 yılında da “Türkiye’nin En Değerli Markası” oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin en çok etkilediği sektörlerden biri olan havacılık alanında faaliyet gösteren Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz yıllardaki yerini koruyarak üst üste dördüncü kez bu unvana layık görülmesi önemli bir başarı olarak göze çarpıyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Önceki yıllardaki başarımızı pandemi döneminde de sürdürüyor olmaktan ve bir kez daha ‘Türkiye’nin En Değerli Markası’ olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarıda pay sahibi olan büyük Türk Hava Yolları ailemize teşekkür ediyorum. Ülkemizin Milli Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle markamızı daha nice başarılarla buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 1996 yılından beri ‘pazarlama ile finansman arasında köprü’ kurma amacını taşıyor. 20 yıldan daha uzun bir süredir markaların finansal değerini hesaplayan şirket, her yıl dünyanın en büyük 5,000 markasını değerlendiriyor ve bu markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak yılda yaklaşık 100 rapor hazırlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye’nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir