Türkiye’den İngiliz turiste ‘yarı fiyatına’ tatil

featured

Türk Lirasının pound karşısında değer kaybetmesi nedeniyle İngiltere’deki sömestr tatili döneminde en ucuz aile tatili destinasyonunun Türkiye olduğu açıklandı.

[highlight color=”pink”]İngiliz halkı tatile yüzse 18 daha az ödeyecek[/highlight]

İngiliz Post Office’in düzenli olarak yaptığı “Travel Money” araştırmasına göre, İngiliz halkı sömestr döneminde tatile yüzde 18 daha az ödeyecek.

[highlight color=”pink”]En ucuz destinasyon Marmaris[/highlight]

Dört kişilik ailenin bir öğün yemeği, bir fincan kahve, bir şişe bira, bir kutu Coca Cola ve bir kadeh şarabın destinasyonlardaki fiyatlarının karşılaştırılmasıyla elde edilen verilere göre, İngilizler sömestr döneminde en ucuz tatili Türkiye-Marmaris’ta yapacak. Bu ürünlerin Marmaris’teki fiyatları, Algarve (Portekiz) hariç diğer destinasyonların neredeyse yarısı kadar.

Yapılan araştırmaya göre yukarıda belirlenen ürünlerin Marmaris’teki fiyatı 34 poundken, Algarve’de 47 pound, Madeira’da (Portekiz) 71,01 pound, Costa del Sol’da (İspanya) 71,03 pound Baf’ta (Güney Kıbrıs) ise 70,85 pound ve Porec’te (Hırvatistan) 91,29 pound.

[highlight color=”pink”]En ucuz üç paket tur[/highlight]

Bu ürünlerin bir haftalık kullanımının da dahil olduğu 4 kişi bir haftalık paket turlar hesaba katıldığında ise en ucuz ülke Türkiye’nin fiyatı 1.766 pound oluyor. Onu 1.941 poundla Algarve ve 2.177 poundla Porec takip ediyor. Bu üç ülke, somestr döneminde en ucuz destinasyonlar olarak öne çıkıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye’den İngiliz turiste ‘yarı fiyatına’ tatil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir