Türkiye’den Amerika’ya F-35 resti; Başka yerden alırız

featured

Türkiye ile Amerika arasında S-400 krizi giderek büyüyor. Amerika’nın “F-35 vermeyiz” tehdidine Türkiye’den yanıt geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “F-35 olmazsa ben yine ihtiyacım olan uçağı başka bir yerden almak durumundayım. Ta ki kendi uçağımı üretene kadar” ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “NATO ülkelerinin bazılarında S-300’ler var. Herhangi bir hava savunma sistemine sahip olmak NATO üyeliğiyle çelişmez” dedi.

İkinci S-400’ü de alabiliriz

Konuya ilişkin ABD’nin tutumunu değerlendiren Çavuşoğlu, “ABD Patriot satmak istemezse yarın biz ikinci S-400’ü de alabiliriz, başka bir hava savunma sistemi de alabiliriz” diye konuştu.

F-35 alımı

Çavuşoğlu, F-35 alımı tartışmalarına ilişkin, “F-35 olmazsa ben yine ihtiyacım olan uçağı başka bir yerden almak durumundayım. Ta ki kendi uçağımı üretene kadar” değerlendirmesinde bulundu.

KREMLİN’DEN YANIT

Kremlin Sözcüsü Peskov Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun “ABD Patriot satarsa alırız ama satmazsa ikinci bir S-400 ya da başka bir hava savunma sistemi alabiliriz” açıklamasına ilişkin olarak, Türkiye’yle askeri-teknik işbirliklerini genişletmek için gerekli olan teknik olanaklara sahip olduklarını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye’den Amerika’ya F-35 resti; Başka yerden alırız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir