Türkiye üzerinde türbülansa giren Qatar Airways uçağında 12 kişi yaralandı

Son günlerde artan türbülans kazalarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez Katar Havayolları'nın uçağında şiddetli türbülans meydana geldi.

featured

Son günlerde artan türbülans kazalarına bir yenisi daha eklendi. Bu kez Katar Havayolları’nın  (Qatar Airways) uçağında şiddetli türbülans meydana geldi. Türkiye hava sahası üzerinde türbülansa giren uçakta 12 kişi yaralandı. Uçakta iniş sonrası incelemeler yapılırken yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Qatar Airways’in Doha-Dublin seferini gerçekleştiren uçağı Türkiye üzerinde türbülansa girdi. Olay sırasında uçakta bulunan en az 12 kişi yaralandı.

Dublin Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, QR017 sefer sayılı Boeing 787 Dreamliner tipi uçağın güvenli bir şekilde ve planlandığı gibi yerel saatle 13:00’da iniş yaptığı belirtildi. Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Altı yolcu ve altı mürettebatın Türkiye üzerinde uçarken yaşadığı türbülans nedeniyle yaralanması üzerine uçak, iniş sonrasında havaalanı polisi, itfaiye ve kurtarma birimi de dahil olmak üzere, acil servisler tarafından karşılandı.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Türkiye üzerinde türbülansa giren Qatar Airways uçağında 12 kişi yaralandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir