Türkiye İtibar Ligi’nde THY zirvede; Hangi şirketleri solladı

featured

17 farklı sektörde toplam 155 şirketin değerlendirildiği araştırmada zirve Türk Hava Yolları’nın oldu. 13 bin 744 kişiyle yapılan görüşme sonucunda uluslararası kriterleri karşıladığı belirlenen sadece 36 şirket RepMan Türkiye İtibar Ligi’nde yer aldı.

Arçelik, Beko, BMW, BOSCH, CarrefourSa, Coca Cola, Eczacıbaşı Holding, ETİ, GittiGidiyor, Hepsiburada, İçim, İKEA, Koç Holding, Koçtaş, LG, MediaMarkt, Mercedes-Benz Türk, Migros, N11, Nestle, OPET, Philips, Pınar, Sabancı Holding, Sahibinden.com, Samsung, Siemens, Sony, Sütaş, TeknoSa, Türk Hava Yolları, Torku, Turkcell, Ülker, Vatan Bilgisayar, Vestel.

Türkiye’nin ilk itibar yönetimi ölçüm modeli olan RepMan RMS (Reputation Management Score) ile gerçekleştirilen araştırma sonuçlarının analizinde 0-100 performans aralığında “70” ve üzeri skor alan şirketler “RepMan Türkiye İtibar Ligi’ni” oluşturdu. RepMan Türkiye İtibar Ligi’ne giren 36 şirkete başarı sertifikaları Maslak Orjin’de gerçekleştirilen Zirve’de takdim edildi. Türk Hava Yolları ise 80.7 puanla Repman Türkiye İtibar Ligi’nde zirvede yer alırken, onur ödülünün de sahibi oldu.

Türkiye halk geneli nezdinde, elektronik ortamda online anket doldurma yöntemi uygulanarak, Ocak – Şubat 2019 döneminde 18 yaş ve üzeri 13 bin 744 kişi ile gerçekleştirilen araştırmada, 17 sektörü temsil eden 155 şirketin her biri için, itibar yönetimi performansını oluşturan 7 ana boyut, boyutları oluşturan 12 detay performans kriteri ve itibarın etkilediği iş sonuçları değerlendirildi. Ayrıca araştırmada her sektör için tüketici genel davranışları ve itibara yönelik trendler de sorgulandı.

Araştırmaya katılan 13 bin 744 kişinin 50 milyon insanı temsil ettiğini belirten Zenna Kurumsal Marka Araştırmaları A.Ş. Kurucusu Nuran Aksu, “Araştırmada yer alan 155 şirket de biliniyor. 70 ve üzeri skor alarak lige giren 36 şirketin tüm performans alanlarında en az dört kişiden biri tarafından çok başarılı bulunuyor. Ayrıca itibarlı şirketler kaliteli insan kaynağını da çekiyor. Çalışanlar, 4,2 kat fazla itibarlı şirketlerde görev yapmak istiyor” dedi.

Kaynak: Bültenler

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye İtibar Ligi’nde THY zirvede; Hangi şirketleri solladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir