1. Haberler
  2. Gündem
  3. Turkish Cargo o birliğe katıldı

Turkish Cargo o birliğe katıldı

featured

Turkish Cargo, canlı hayvan taşımacılığındaki güvenini Hayvan Taşıma Derneği’ne üye olarak tescilledi. Şirketten yapılan açıklamada, Turkish Cargo’nun hayvan taşımalarını güvenli koşullarda ve en ideal şartlarda gerçekleştirmeyi amaçlayan uluslararası bir organizasyon olan Animal Transportation Association’a (Hayvan Taşıma Derneği) üye olduğu belirtildi.

Konuya ilişkin olarak Turkish Cargo’nun internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Havayollarının, freight forwarderların, denizcilik şirketlerinin, devlet kurumlarının, üniversitelerin, araştırma kuruluşlarının, hayvan yetiştiricileri ve veterinerlerin vb. birçok kurum ve kuruluşun üye olduğu organizasyon, canlı hayvanların uluslararası taşıma gerekliliklerinin düzenlenmesini ve bu yönde yapılan çalışmaları destekliyor.

Kâr amacı gütmeyen organizasyon üyelerine;

-Yıllık 200’den fazla taşıma talep imkanı,

-Güvenilir ve saygın hayvan nakliyecileri bulmaları konusunda yardımcı olma,

-Haftalık güncel haberler ve electronic delivery of migration yollama,

-Best Practices Manual’ın paylaşımı,

-Canlı hayvan taşımalarında gösterilen titizliği kamuoyuna duyurma,

-CITES, OIE, ilgili bakanlıklar, gümrükler vb. kurumlarla irtibat olanağı gibi imkanları sunmaktadır.

2017 yılında, `united for wildlife buckingham palace declaration (ufw)` bildirisini onaylayan Türk Hava Yolları, yabani hayvanların yasadışı ticaretini engelleme ve bu konuda sektörel farkındalığı artırma amacıyla hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.

Başarılı hava kargo markası Turkish Cargo, Animal Transportation Association organizasyonuna üye olmasının yanı sıra dünyanın 124 ülkesindeki müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde, IATA – Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği’ni referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde harfiyen uygulamaya devam ediyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Turkish Cargo o birliğe katıldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir