Türk Hava Yolları’nın Emektar Kaptanı Ceyhan Yılmazcan göklere veda etti

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları’nda Kaptan Pilot olarak görev yapan Ceyhan Yılmazcan 48 yıl önce başladığı pilotluk mesleğine 27 Mayıs2022 tarihi itibarıyla veda etti.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları’nda Kaptan Pilot olarak görev yapan Ceyhan Yılmazcan 48 yıl önce başladığı pilotluk mesleğine 27 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla veda etti. Deneyimli pilot bulutların üzerindeki son görevi olan TK1661 ve TK1662 sefer sayılı İstanbul-Hamburg-İstanbul uçuşlarında hüzünlü anlar yaşarken Hamburg Havalimanı’nda kendisi için özel bir veda pastası kesildi. Hamburg dönüşü İstanbul Havalimanı’nda ise meslektaşları ve ailesi deneyimli ismi çiçeklerle karşıladı.

Pilotluk kariyerine 1974 yılında Askeri Pilot olarak başlayan Yılmazcan 1996 yılında, o dönem filosunda 36 uçağı bulunan Türk Hava Yolları ailesine katıldı. Bayrak taşıyıcı havayolu ile uzun ve başarılı bir yolculuğa çıkan kaptan, pilotluğun dışında öğretmen ve kontrol öğretmenliği gibi pozisyonlarda da sorumluluk alarak şirketin dünyanın en başarılı havayolu şirketlerinden biri olmasına önemli katkılarda bulundu.

Hayatının yaklaşık 33 bin saatini (3,75 yıla denk) bulutların üzerinde pilot koltuğunda geçiren Kaptan Pilot Yılmazcan son uçuşunda bulunan yolculara da özel bir anons ile seslendi. Yılmazcan son anonsunda; “Hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili çocuklar, Kaptan Pilotunuz Ceyhan Yılmazcan olarak şu an 48 yıllık pilotluk mesleğimin en anlamlı anonsunu gerçekleştiriyorum. Bu uçuş ile birlikte gökyüzündeki serüvenimi tamamlayacak ve benim için bir tutku olan pilotluk mesleğine veda edeceğim. Bundan sonraki yaşantımda sevgili ailem ile daha çok zaman geçirecek, 48 yıl boyunca biriktirdiğim anılarımı torunlarıma anlatacağım. Sizlere ve Türk Hava Yolları ailesine uçuşlarınızda emniyetli inişler, yaşamlarınızda sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

Ceyhan Yılmazcan son uçuşu ile ilgili ise “Bugün gökyüzüne veda ettiğim için üzgünüm ancak geriye dönüp baktığımda emniyet, mutluluk ve sevgi ile tamamlanan 48 yıl gördüğüm için çok mutluyum. Pilot olmak büyük bir şans evet ama Türk Hava Yolları gibi size dünyanın dört bir yanını görme imkanı sunan bir bayrak taşıyıcının pilotu olmak bu şansı daha da özel kılıyor. Pilot olma hayali kuran gençlere bol bol çalışmalarını ve vazgeçmemelerini öneriyorum. Halihazırda mesleğine devam eden arkadaşlarıma ve tüm Türk Hava Yolları ailesine ise emniyetli uçuşlar diliyorum.” yorumunda bulundu.

Son uçuşunda Türk Hava Yolları’nın Airbus A330 uçağını kullanan Ceyhan Yılmazcan’a ikinci pilot koltuğunda ise nisan ayında emekli olan çocukluk arkadaşı Kaptan Pilot Mehmet Arık’ın oğlu Pilot Gökhan Arık eşlik etti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları’nın Emektar Kaptanı Ceyhan Yılmazcan göklere veda etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir