Türk Hava Yolları yeni çalışmayı duyurdu

Routes World 2023’ün resmi ev sahipliğini, Türk Hava Yolları ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü iş birliğiyle İGA İstanbul Havalimanı gerçekleştirecek.

featured

Routes World 2023’ün resmi ev sahipliğini, Türk Hava Yolları ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü iş birliğiyle İGA İstanbul Havalimanı gerçekleştirecek.

Türk Hava Yolları ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü iş birliğiyle, Routes World’ün 2023 yılındaki resmi ev sahibi İGA İstanbul Havalimanı oldu. Taraflar, İstanbul Havalimanı’nda bugün gerçekleşen etkinlikte protokol imzaladılar.

Dünya havacılık sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olan Routes World sayesinde 3 bine yakın global havacılık sektöründen üst düzey yöneticinin İstanbul’u ziyareti bekleniyor.

İlk kez düzenlendiği 1995 yılından bu yana ev sahipliği için dünyanın önde gelen havalimanları ve destinasyonlarının zorlu bir rekabet sürecinden geçtiği Routes etkinlikleri, uluslararası havacılık endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul görüyor. Etkinlik; havayolları, havalimanları ve destinasyonların gelecekteki hizmetlerini planlamaları ve müzakere etmeleri için bir buluşma merkezi sağlıyor.

2023 yılında 28’inci defa gerçekleştirilecek bu önemli buluşmanın, havacılık sektörünün toparlanma sürecinde önemli bir rol oynaması bekleniyor. İstanbul’a ise küresel bir aktarma merkezi olmanın ötesinde, doğrudan destinasyon olma ve özellikle düşük maliyetli havayolu şirketlerini cezbetme fırsatı sunuyor.

Organizasyona ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü (CEO) Bilal Ekşi; “Takribi 90 yıldır Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcısı olmanın gururunu taşıyan Türk Hava Yolları olarak Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında gerçekleşecek Routes World 2023 etkinliğine ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kıtalar, kültürler ve insanlar arasında köprü kurma vizyonumuz doğrultusunda ve her geçen gün büyüyen rota ağımızla, küresel hava taşımacılığındaki öncü pozisyonumuzu güçlendirmeyi sürdürüyoruz. Ana üssümüz İstanbul’un eşsiz coğrafi konumu ve sahip olduğu önemli potansiyel ile dünya turizminde daha fazla öne çıkmasına katma değer sağlayacak Routes World 2023 etkinliği, bizim için önemli bir ev sahipliği olacak.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları yeni çalışmayı duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir