Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines ile iş birliğini genişletiyor

featured

Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines ile iş birliğini genişletiyor.

​Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo özelinde imzalanan iyi niyet anlaşması ile iki ülke bayrak taşıyıcısının potansiyel iş birliği çeşitliliğini geliştirmeleri hedefleniyor.

​ Türk Hava Yolları, Vietnam Devleti’nin ulusal bayrak taşıyıcısı Vietnam Airlines ile Ankara’da imzaladığı iyi niyet anlaşması neticesinde etkin iş birliği portföyüne yeni bir ortaklık daha ekledi.
​Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz, Vietnam Başbakanı Sn. Pham Minh Chinh’in katılımlarıyla gerçekleşen törende, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, ve Vietnam Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Dang Ngoc Hoa ‘İyi Niyet Anlaşması’na imza attılar. Törende Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen’de hazır bulundu.
​İmza töreninde anlaşmaya ilişkin görüş beyan eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Asya bizim en mühim pazarlarımızdan. Aynı zamanda bir parçası olduğumuz bu değerli kıtada etkinliğimizi artırma gayretimiz ve bu yönlü çabamız, yetkin ekiplerimizle sağladığımız AR-GE çalışmalarımızla ivme kaybetmeksizin sürüyor. Dünya havacılığının ibresinin Batı’dan Doğu’ya kaydığı zamanımızda hiç şüphesiz bu gayretlerimiz çok daha anlamlı. Vietnam Airlines ile şimdilik hava kargo markamız Turkish Cargo nezdinde başlattığımız, fakat ilerleyen süreçte farklı kategorilerde de geliştirmeyi planladığımız iş birliğimizin her iki ülke ve her iki bayrak taşıyıcı havayoluna hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi.
​Vietnam Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Dang Ngoc Hoa ise yaptığı konuşmada; “Türk Hava Yolları ile karşılıklı fayda temelinde tesis ettiğimiz iş birliğimiz çerçevesinde iş ortağımız, Vietnam transit noktası üzerinden Okyanusya ve Kuzey Doğu Asya bölgelerine erişim sağlayabilecekken, Vietnam Hava Yolları olarak biz de Türk Hava Yolları’nın 345 destinasyona ulaşan benzersiz erişim ağından istifade edebileceğiz. Vietnam’ın Asya-Pasifik bölgesinin önde gelen lojistik merkezlerinden biri hâline gelmesine katkı sağlayacak bu iş birliğinin her iki havayolu şirketine de fayda sağlamasını diliyorum.” dedi.

​Gerçekleştirilen ‘İyi Niyet Anlaşması’, içerdiği prensipler ve tesis edilecek yüksek potansiyelli iş birliği için oldukça önemli bir adım olarak görülmekte olup, her iki bayrak taşıyıcının ilk etapta hava kargo faaliyetleri alanındaki ortaklıklarının yakın gelecekte farklı ticari boyutlarda da değerlenmesi hedeflenmektedir.
​Nihai olarak bu anlaşma, Turkish Cargo’nun sektördeki lider konumunu daha da pekiştiriyor. Türk Hava Yolları ailesinin önemli bir parçası olarak Turkish Cargo, küresel lojistikteki uzmanlığını sürekli olarak sergilemekte ve en geniş ve verimli kargo ağlarından birine sahip olduğunu kanıtlamaktadır. Bu yeni gelişme, Turkish Cargo’nun uyum yeteneğini ve stratejik öngörüsünü sadece göstermekle kalmıyor, aynı zamanda kapsama alanını daha da genişletme ve hizmet kalitesini artırma konusundaki taahhüdünü de vurguluyor. Bugünkü imzayla birlikte, Turkish Cargo, özellikle önemli bölgeleri bağlama ve uluslararası ticareti teşvik etme konusunda, hava kargo taşımacılığının geleceğini şekillendirmedeki rolünü yeniden teyit ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines ile iş birliğini genişletiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir