Türk Hava Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne Hazır

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları, resmi sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Manchester City-Inter finali öncesinde iletişim çalışmalarına tüm hızla devam ediyor.

featured

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları, resmi sponsoru olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 10 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Manchester City-Inter finali öncesinde iletişim çalışmalarına tüm hızla devam ediyor. Bu yılki final, “İstanbul Mucizesi” olarak da bilinen 2005 finalinden 18 yıl sonra bir UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da oynanacak olması açısından önem arz ediyor. Ülkemizin milli bayrak taşıyıcısı ve dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu, ana sponsoru olduğu turnuvanın finalinde gerçekleştirdiği birçok iletişim faaliyetiyle, Türkiye’nin tanıtım misyonunu gururla yerine getiriyor.

İlk kez bir 3D animasyon videosunu LED ekranlarda kullanan Türk Hava Yolları’nın bu çalışması her gün İstanbul Havalimanı’nda yüz binlerce yolcunun geçiş noktası “Dış Hatlar Giden Yolcu” alanında yer alıyor. Karaköy ve Kadıköy gibi İstanbul’un tarihi yerlerinde yerel sanatçıların resmettiği dev duvar resimleri de futbolseverlerin beğenisine sunuluyor. Beş videodan oluşan “Epic Challenges” serisi geçtiğimiz günlerde Ronaldinho’nun boğazdaki şutuyla sona erdi. Küresel taşıyıcı, dünyanın en önemli spor mecralarından olan Bleacher Report Football ile hazırladığı sürpriz animasyon filmini de sosyal medya hesaplarında paylaştı. Küresel taşıyıcı, Twitter hesabında takipçileri ile finale dair bir anket de gerçekleştirdi. Ankette daha yüksek oy alan Manchester City’nin renkleri, İstanbul’un iki kıtayı birbirine bağlayan 3 köprüsünü ışıklandırdı.

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Yedi kıtadan milyonlarca futbolseveri yedi tepeli güzel şehrimiz İstanbul’da, bayrak taşıyıcı şirketimizin resmi sponsorluğunda buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin finali İstanbul’da gerçekleşecek. Sponsorluğumuz kapsamında sene boyu birbirinden ünlü birçok isim ve marka ile iletişim faaliyeti gerçekleştirdik. Ülkemizin bayrak taşıyıcısı olmanın getirdiği sorumlulukla markamızın sesini duyurmaya gururla devam edeceğiz.” dedi.

Tüm hesaplarında 80 milyonun üzerinde takipçisiyle dünyanın en önemli futbol mecrası olan 433 ile Türk Hava Yolları final günü boyunca maçtan canlı yayın yapacak. Birçok uluslararası sosyal medya fenomeni ve ünlü isim de final maçı kapsamında Türk Hava Yolları ile İstanbul’da iş birliği gerçekleştirecek. Türk Hava Yolları’nın UEFA Şampiyonlar Ligi finali kapsamında özel aktivasyonlara imza atacağı ve birbirinden farklı aktivitelere ev sahipliği yapacak UEFA Şampiyonlar Festivali 11 Haziran’a kadar Yenikapı Etkinlik Alanı’nda futbolseverlerin ziyaretine açık olacak.

10 Haziran’da Manchester City ile Inter Milan arasında gerçekleşecek final maçında kullanılacak olan forma, krampon, şort, top gibi hatıra eşyalar da Turkish Airlines Lounge Business’ta yer alan UEFA Şampiyonlar Ligi Finalleri sergisinde yerini alacak.

 

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne Hazır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir