Türk Hava Yolları uçuşlarında maske zorunluluğu kaldırıldı

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY uçuşlarında maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu.

THY, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, ve Arapça bilen personele dil tazminatı ödüyor.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY uçuşlarında maske zorunluluğunun kaldırıldığını duyurdu. Ekşi yaptığı açıklamada, “Yarın size maskelerimizin ardından değil, her zamanki gibi tüm içtenliğimiz ile gülümseyeceğiz. Milletce gayret ettik, kurallara uyduk, sabrettik ve kazandık” dedi.

THY: Maske zorunluluğu kaldırıldı, yurt dışı uçuşlarında değişiklik olabilir

Türk Hava Yolları’nın resmi sitesinde yapılan açıklamada ise, ” Değerli yolcularımız, 30 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla yurt içi uçuşlarımızdaki maske zorunluluğu kaldırılmıştır. Maske kullanmak isteyen yolcularımız, yanlarında getirdikleri maskeleri uçak içerisinde kullanabilir. Yurt dışı uçuşlarımızda ise maske kullanımları ilgili ülke otoritelerinin kararlarına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz” denildi.

“YOL MASKESİZ DAHA KISA”

Sağlık Bakanı Koca, verilerle ilgili sosyal medya hesabındaki paylaşımında, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Vaka sayıları arka arkaya üç gün 1.000’in altında gerçekleşti. Toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa! Hastaneler hariç, maske mecburi olmaktan çıktı. Fakat bunca tecrübeden sonra, başta toplu taşıma araçları olmak üzere, kalabalık kapalı alanlar için maskemizi yanımıza alabiliriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
3
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları uçuşlarında maske zorunluluğu kaldırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir