Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları uçuş ağını Filipinler’deki yeni destinasyonu Cebu City ile genişletti

            Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları Filipinler’e ilk direk uçuşunu 30 Mart 2015 tarihinde Manila’ya 3 frekans uçuşları ile başlatmıştı. Bayrak taşıyıcı, sürekli büyüyen uçuş ağına Cebu City’i ekleyerek Filipinler’deki ağını da 3 Ocak 2022’de gerçekleştirdiği uçuş ile genişletti.

Haftada karşılıklı üç uçuş gerçekleştirilen yeni rota Filipinler’deki her iki destinasyona da hizmet veriyor. İstanbul Havalimanı (IST) – Manila Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı (MNL) – Mactan-Cebu Uluslararası Havalimanı (CEB) rotasını izleyecek olan uçuş dönüş yolunda ise CEB-MNL-IST rotasını takip edecek. Bu yeni destinasyon ile bayrak taşıyıcı Cebu City’i de dünyanın 120’den fazla ülkesindeki 320’den fazla destinasyona bağladı.

Filipinler’in en eski şehri olan Cebu City, ekonomik ve kültürel önemi sebebi ile “Güney’in Kraliçe Şehri” olarak da anılmaktadır. Uzaktan çalışma çözümleri için büyük bir merkez olan Cebu ayrıca ülkenin ikinci en büyük deniz limanına da ev sahipliği yapmaktadır. Güçlü turizm endüstrisi ile Cebu City bayrak taşıyıcının uçuş ağına kattığı önemli bir değer.

Tarifeli uçuş saatleri;

    UÇUŞ GÜNLER KALKIŞ VARIŞ
       TK264 Pazartesi, Perşembe, Cumartesi IST 21:15 MNL 13:30+1
       TK264 Salı, Cuma, Pazar MNL 15:05 CEB 16:25 +1
       TK265 Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi CEB 2:25 MNL 3:45
TK264 Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi MNL 5:25 IST 13:25+1

*Bütün saatler lokaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu