Türk Hava Yolları (THY) Yeni Şirket Kuruyor: THY Yatırım Yönetim A.Ş.

Türk Hava Yolları, ana faaliyet konusu dışında kalan yatırım projelerini yönetmek için %100 iştiraki olan THY Yatırım Yönetim A.Ş. şirketini kurma kararı aldı.

featured

Türk Hava Yolları, ana faaliyet konusu dışında kalan yatırım projelerini yönetmek için %100 iştiraki olan THY Yatırım Yönetim A.Ş. şirketini kurma kararı aldı. Yeni şirket, çeşitli yatırım projelerinin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlayacak.

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından 5 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni şirket kuruluş kararı hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şirketin ana faaliyet konusu dışında kalan çeşitli yatırım projelerinin bir iştirak şirket üzerinden yönetilmesi amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan “THY Yatırım Yönetim A.Ş.” şirketinin kurulmasına karar verildiği belirtildi.

Yönetim Kurulumuzca Ortaklığımız ana faaliyet konusu dışında kalan çeşitli yatırım projelerinin bir iştirak şirket üzerinden yönetilmesi amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan “THY Yatırım Yönetim A.Ş.” şirketinin kurulmasına karar verilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları (THY) Yeni Şirket Kuruyor: THY Yatırım Yönetim A.Ş.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir