Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ’den IndiGo paylaşımı: THY uçağı boyandı

featured

Türk Hava Yolları (THY) Hindistanlı IndiGo’ya kiraladığı ilk uçağı şirket renklerine boyandı. Teknik AŞ, tarafından boyanan Boeing 777 tipi uçak, ekibiyle birlikte IndiGo’ya kiralanacak.

THY Teknik hangarında boyama işlemine alınan B777 tipi uçağın işlemleri dün tamamlandı. Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ, sosyal medya hesabından uçağın yeni boyamalı görselini paylaştı.

Türk Hava Yolları (THY) ile Hindistan hava yolu şirketi IndiGo arasında yapılan “bir uçağı mürettebatı ve ekipmanlarıyla birlikte kiralama” anlaşması kapsamındaki ilk Delhi-İstanbul uçuşu gerçekleştirilmişti.

THY’nin geniş gövdeli uçakları operasyonlarda kullanılacak

THY’nin B777 tipi uçağını ekipli olarak IndiGo Hava Yolları’na kiraladığı anlaşma kapsamında kiralama sürecinin 1 yıl süre ile devamı planlanıyor.

Bu kapsamda, THY filosunda yer alan B777-300ER tipi uçak ile İstanbul-Delhi hattında operasyona başlanacak, sonrasında da filoya ilave edilecek B777-300ER tipi uçak ile değiştirilecek. Devamında ise THY filosuna katılacak ikinci B777-300ER tipi uçak ile İstanbul-Mumbai hattında da uçuş sağlanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ’den IndiGo paylaşımı: THY uçağı boyandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir