Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., TC-LKD Uçağını Uçuşa Hazırlıyor

featured

Türk Hava Yolları ve IndiGo Hava Yolları arasında hayata geçirilen stratejik ve ticari kiralama anlaşması kapsamında Delhi-İstanbul rotasındaki ilk uçuş gerçekleştirilmesinin ardından önemli bir adım daha atıldı.

Resim
Boyama işlemleri Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen’deki merkezinde yapılıyor.

Türk Hava Yolları ve IndiGo Hava Yolları arasında imzalanan wet lease (uçağı mürettebatı ve ekipmanlarıyla birlikte kiralama) anlaşması kapsamında TC-LKD tescilli Boeing 777 tipi uçak Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanı tesislerinde hazırlanıyor.

Resim
TC-LKD tescilli Boeing 777 tipi uçak hazırlanıyor.

İki şirket arasındaki anlaşmalar Şubat 2023’te imzalanmıştı.

Resim
Uçağın boya işlemleri, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin uzman ekibi tarafından yürütülüyor.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, “Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları’nın, Hindistan’ın önde gelen havayolu şirketi IndiGo ile Hindistan’da artan seyahat talebini karşılamak adına imzaladıkları bu kiralama anlaşmasına istinaden TC-LKD tescilli Boeing 777 tipi uçağın, IndiGo Hava Yolları giydirme işlemleri için operasyona başlandı. Türkiye ve Hindistan arası sefer gerçekleştirecek olan bu uçağın boya işlemleri, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin uzman ekibi tarafından yürütülüyor. Uçağın bu hafta uçuşa hazır olması öngörülmektedir.” denildi.

Hava Haber

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., TC-LKD Uçağını Uçuşa Hazırlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir