Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. İstanbul Havalimanı’nda Yer Alan C/D Hangarları için Üs Bakım Yetkisi Aldı

featured

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., 2020 yılının ekim ayında faaliyete açtığı, İstanbul Havalimanı’nda yer alan ve Türkiye’nin en büyük hangarları olma özelliğine sahip olan C/D Hangarları için üs bakım yetkisi aldı. Yetkinin alınması sonrasında eş zamanlı olarak ağır bakım hizmeti verilmeye başlanan 3 Airbus tipi uçaktan ilkinin bakım çıkışı gerçekleşti. Bakımı tamamlanan A321neo, uçakta görev yapan tüm çalışanların katıldıkları bakım çıkış töreni ile uçuş operasyonuna katıldı.
60.000 m2 kapalı alana sahip olan C/D Hangarları 3 geniş ve 6 dar gövde uçağa aynı anda uçak bakım-onarım hizmeti verilebilmesine imkân sağlıyor. İçinde yaşadığımız çevreyi önemseyen ve gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde bu hassasiyeti gözeten Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., C/D hangarlarıyla da bu politikasını destekliyor. Su ihtiyacını sarnıçlar aracılığıyla yağmur sularından karşılayan hangarlar, enerji ihtiyaçlarını da güneş enerjisinden sağlıyor.
C/D Hangarları için üs bakım yetkisinin alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut: “Kısa bir süre önce hizmete açılan ve sivil havacılığımız için bir dönüm noktası olan C/D Hangarlarımızda ilk uçak üs bakımını tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesislerimizin tüm fazları tamamlandığında, bu yerleşkede sahip olacağımız toplamda 11 hangarda 26 dar ve 19 geniş gövde uçağa aynı anda bakım-onarım hizmeti verebileceğiz.” dedi.
Küresel uçak bakım, onarım ve revizyon (MRO) sektörü içerisindeki rekabet gücünü artırmak maksadıyla kabiliyetlerini ve bakım kapasitesini her geçen gün geliştirmeye devam eden ve yakın zamanda Türk Hava Yolları filosuna dahil olan yeni nesil Boeing 787 Dreamliner ve Airbus A350 uçaklarını da bakım kabiliyetine dahil eden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., uçak bakım-onarım alanında öncü olmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. İstanbul Havalimanı’nda Yer Alan C/D Hangarları için Üs Bakım Yetkisi Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir