Türk Hava Yolları ne kadar temiz? İşte o liste

featured

Uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kurumu Skytrax, en temiz 30 havayolu şirketini açıkladı. Listede bayrak taşıyıcı hava yolu şirketimiz Türk Hava Yolları’nın 28. sırada olması dikkat çekti. Listeye göre en temiz havayolu şirketi, Japon ANA All Nippon Airways alırken onu Tayvan merkezli EVA Air takip etti. İlk beşte ise ANA, Eva Air, Asiana Airlines, Singapore Airlines ve Japan Airlines oluşturdu. Türk Hava Yolları’nın sondan ikinci olarak yer aldığı listenin sonunda ise Philippie Airlies var.

Skytrax’e göre “En temiz 30 havayolu şirketi”
Skytrax’e göre “En temiz 30 havayolu şirketi”

THY SKYTRAX’TEN ÇEKİLMİŞTİ

Türk Hava Yolları geçtiğimiz yıl Skytrax’ten ayrılma kararı almıştı.  THY’den Skytax’tan ayrılma gerekçesi olarak şu açıklama yapılmıştı: “İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte yolcularına sunduğu bütüncül marka deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, bundan sonraki süreçlerde doğrudan yolcu deneyimini esas alan değerlendirmeleri dikkate alacaktır.”

ATLASGLOBAL 100. SIRADA

Skytrax’in “dünyanın en iyi havayolu” şirketi sıralamasında 2016 yılında 7. sırada yer alan THY, 2017’de 12. sırada kendisine yer bulmuştu. 2018’de ise 18. sırada kendisine yer bulmuştu. 2018’de en iyi havayolu şirketi ise Singapore Airlines seçilmişti. Singapore Airlines’i Qatar Airways, ANA All Nippon Airways, Emirates ve EVA Air takip etmişti. En iyi 100 havayolu şirketinin son sırasında ise AtlasGlobal yer almıştı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları ne kadar temiz? İşte o liste

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir