Gündem

Türk Hava Yolları ne kadar kreş yardımı yapacak?

Türk Hava Yolları'nın (THY) Hava İş Sendikası ile geçtiğimiz günlerde imzaladığı Toplu İş Sözleşmesi maddeleri arasında bulunan kreş yardımının ödemeleriyle ilgili açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Hava İş Sendikası ile geçtiğimiz günlerde imzaladığı Toplu İş Sözleşmesi maddeleri arasında bulunan kreş yardımının ödemeleriyle ilgili açıklama yapıldı.

THY’den kreş yardımı ile ilgili yapılan açıklama şöyle;

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

15.04.2019 tarihinde imzalanan ve 01.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olan 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile 0 – 66 aylık çocuğu olan kadın çalışanlarımıza her bir çocuk için aylık 1.500 TL (brüt) “Kreş Yardımı” ödenmesine karar verilmiştir.

Ocak – Şubat – Mart 2019 aylarına ilişkin kreş ödemeleri;

İlgili dönemde kreş yardımından faydalanamayan kadın çalışanlarımız için 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile belirlenen tutara göre hesaplama yapılarak Nisan 2019 ayı ücretlerine yansıtılacaktır.

İlgili dönemde fatura ibraz ederek kreş yardımından faydalanan kadın çalışanlarımıza, ödenen fatura tutarı ile 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile belirlenen kreş yardımı arasındaki fark, Nisan 2019 ayı ücretlerine yansıtılacak olup, herhangi bir fatura / belge ibraz edilmesine gerek bulunmamaktadır.

Ayrıca, çocukların 60 – 66 ay arası dönemde ilkokul birinci sınıfa kaydının, velinin yazılı beyanı doğrultusunda yapılıyor olması nedeni ile 01.01.2019 tarihinden itibaren çocuğu        60 – 66 ay arası olan ve okula başlamayan, kadın çalışanlarımızın ekte yer alan dilekçe ile Personel Yönetimi Başkanlığı / İdari İşler Müdürlüğü’ne bilgilendirme yapması gerekmektedir.

İlgili dilekçenin;

Nisan ayı ödemesi için 26 Nisan 2019 tarihine kadar,
Mayıs ayı itibariyle ise ilgili ayın 20’si mesai bitimine kadar İdari İşler Müdürlüğü ilgili İdari İşler Şefliğine ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bilgi ve sorularınız için:

Personel Yönetimi Başkanlığı, Çalışan Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Dahili Telefon: 12576 (1-CLSN)

Sevgilerimizle

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu