Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı merkezinden hedeflediği 28 destinasyonu açıkladı

featured

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı merkezinden hedeflediği 28 destinasyonu açıkladı. Amerika’da beş, Avrupa’da on, Asya-Pasifik’te altı ve Afrika ve Orta Doğu’da yedi hedefi var. Henüz ne zaman gerçekleştirileceklerine dair bir gösterge yok ve uçak müsaitliğine ve ikili trafik haklarına tabi olacak.

Türk Hava Yolları ABD Orlando, Detroit ve Denver’a uçmayı hedefliyor. Olursa, Star Alliance üyesi taşıyıcı, kendi uçaklarını kullanarak önemli bir büyüme pazarı olan 15 ABD rotasına sahip olacak.

Atlanta, Boston, Chicago O’Hare, Dallas Fort Worth, Houston, Los Angeles, Miami, New York JFK, Newark, San Francisco, Seattle ve Washington Dulles.

Türk Hava Yolları, Güney Amerika’da Rio de Janeiro ve Santiago’yu eklemek istiyor, ancak bu net değil. Şu anda kıta genelinde Bogotá, Buenos Aires, Karakas ve São Paulo’ya hizmet vermekte. Latin Amerika’da ilk kez İstanbul-Panama aktarmasız uçuşlarını başlattı.

Türk Hava Yolları Avrupa’da Bergen, Kraków, Iasi (Romanya), A Coruña, Lenkeran (Azerbaycan), Mahaçkale (Rusya), Nantes, Newcastle’ı seçti. Palermo ve Timişoara (Romanya) önemli rota hedefleridir.

Azerbaycan’ın Hazar Denizi’ne yakın dördüncü büyük şehri Lenkeran, Türk Hava Yolları’nın BDT’deki altıncı uçuş noktası olacak. Bakü (Azerbaycan), Batum (Gürcistan), Gence (Azerbaycan), Nahçıvan (Azerbaycan) ve Tiflis’e (Gürcistan) katılacak. Ermenistan’da hedef olmadığına dikkat çekiyor.

Türk Hava Yolları, Asya-Pasifik’te Atyrau (Kazakistan), Aktobe (Kazakistan), Penang (Malezya), Phnom Penh (Kamboçya), Sialkot (Pakistan) ve Sidney’i eklemeyi hedefliyor

İstanbul-Atırau’ya şu anda Air Astana ve SCAT hizmet veriyor, Aktobe ise SCAT’ın elinde. Bu operatörlerin aksine Türk Hava Yolları, Kazak şehirlerini Avrupa ve ötesine bağlamaya odaklanacak. Gerçekten de Orta Asya, taşıyıcı için önemli bir bölge ve sadece tarihi bağlardan dolayı değil.

Bu kış Orta Asya’da 13 şehre hizmet veriyor: Aktau (Kazakistan), Almatı (Kazakistan), Aşkabat (Türkmenistan), Bişkek (Kırgızistan), Buhara (Özbekistan), Duşanbe (Tacikistan), Fergana (Özbekistan), Nur-Sultan ( Kazakistan), Semerkant (Özbekistan), Taşkent (Özbekistan), Türkistan (Kazakistan), Türkmenbaşı (Türkmenistan; charter uçuşları) ve Urgenç (Özbekistan).

Orta Asya gibi Afrika ve Orta Doğu da giderek yaygınlaşan Türk Hava Yolları için heyecan verici bölgeler. Bu kış Afrika’da yaklaşık 49 şehre ve Orta Doğu’da 25 şehre hizmet veriliyor, Irak’taki altıncı şehri olan Kerkük dahil .

Kaynak: simpleflying

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı merkezinden hedeflediği 28 destinasyonu açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir