Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor… 100. Yaş İçin Hedef: Zirve

Türkiye’nin en değerli markası ve Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor.

YouTube video

Türkiye’nin en değerli markası ve Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor.

Ay yıldızlı bayrağı ilk kez 1933 yılında, 28 koltuk kapasiteli 5 uçaklık filosuyla taşımaya başlayan küresel marka, bugün 415 uçaklık modern filosuyla milyonlarca misafirini 129 ülkede, 344 noktaya ulaştırıyor.

Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor

90 yıldır Bayrağımızı göklerde gururla dalgalandıran Türk Hava Yolları, ilk yurt dışı seferini 1947 yılında, Ankara-İstanbul- Atina hattında gerçekleştirdi. Türkiye pazarında kazandığı deneyimle yurt dışı operasyonlarında başarılı bir strateji oluşturan bayrak taşıyıcı, bu stratejiyle bugünlere uzanan yükselişinin temellerini atmış oldu. 2000’li yıllarda yapılan yatırımlar, açılan hatlar, genişleyen uçuş ağı ve filo ile büyüme sürecini hızlandıran başarılı marka, bugün dünyada adından sıklıkla söz ettiren havacılık sektörü lideri konumunda.

Fedakarca çalışan Türk Hava Yolları ailesine armağan ediyorum.

Bayrak taşıyıcının 90’ıncı yıl dönümüne ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu olan Ortaklığımızın 90 yıl önce başlayan yolculuğu bugün aralıksız, ivmelenerek devam ediyor. Bizi bugünlere getiren, yaptığımız yolculukta desteğini bizden esirgemeyen 82.000 çalışanımızla hikayemiz, başarıyla sürüyor. Sergilediği büyüme performansıyla ülke ekonomisine katma değer oluşturan markamız, 2023 yılında 435 olması öngörülen uçak sayısıyla havacılıkta dünya lideri olma kararlılığını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kararlı yükselişimize 2033 hedeflerimizin de ivme kazandıracağına inancım tam. Sahip olduğumuz tüm bu başarıları, markamızı dünyanın dört bir tarafında gururla temsil eden, bizleri daha yükseklere çıkarmak için fedakarca çalışan Türk Hava Yolları ailesine armağan ediyorum.’’ dedi.

Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor

5 Uçak’tan 800 Uçaklık Filoya

Türk Hava Yolları’nın 20 Mayıs 1933 yılında 5 uçak ile başlayan serüveni bugün, 415 uçak ile devam ediyor. Güçlü finansal yapının ve başarıların sürdürülmesi hedefiyle bayrak taşıyıcı, 2033 yılında 800 uçaklık bir filoya sahip olmayı planlıyor. Ayrıca uçulan havalimanı sayısının da 400’e ulaşacağı belirtiliyor.

Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor

100. Yaş İçin Hedef: Zirve

Hali hazırda 82 bin kişilik çalışanıyla sektörün istihdam cetveline yön veren Türk Hava Yolları, 2033 yılında 150 bin çalışan sayısı ile Türkiye istihdamına katkı sunmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra, Sürdürülebilir bir havayolu olunması gayretiyle filodaki yeni nesil uçak oranını ve sürdürülebilir havacılık yakıtı kullanımını artıran bayrak taşıyıcı, dijital dönüşüm alanında da projeler geliştiriyor. 2033 vizyonu doğrultusunda, dünyanın 3 havayolundan biri olma prensibiyle çalışmalarını sürdüren Türk Hava Yolları, 100. yaşında zirvede olmayı planlıyor.

Türk Hava Yolları, eşsiz uçuş ağı ve modern filosuyla Cumhuriyet’in 100. yılında olduğu gibi önümüzdeki 10 yıl boyunca da bayrağımızı göklerde gururla dalgalandırmaya devam edecek.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
11
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, gökyüzündeki 90. yıl dönümünü kutluyor… 100. Yaş İçin Hedef: Zirve

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir