Türk Hava Yolları Giresun ve Ordu’nun Köylerinde Yaşayan Çocukları Uçakla Tanıştırdı

Giresun ve Ordu’nun köylerinde yaşayan ve hayatlarında hiç uçağa binmemiş 46 çocuk Türk Hava Yolları Ordu - Giresun ofisinin hayata geçirdiği projeyle havacılıkla tanıştı.

Giresun ve Ordu’nun köylerinde yaşayan ve hayatlarında hiç uçağa binmemiş 46 çocuk Türk Hava Yolları Ordu – Giresun ofisinin hayata geçirdiği projeyle havacılıkla tanıştı. Bayrak taşıyıcının İstanbul’dan havalanan ve Ordu – Giresun Havalimanı’nda çocuklar ile buluşan uçağının sefer sayısı ise bu özel gün için TK1920 olarak düzenlendi.

Ordu’nun Yokuşdibi Köyü İlköğretim Okulu ve Giresun’un Çatak Köyü İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 10-12 yaş arası 46 öğrenci (23+23) kendi isimleriyle düzenlenmiş biniş kartlarını alarak Türk Hava Yolları’nın Ordu- Giresun Havalimanı’na gelen uçağına bindi. Hayatlarında ilk kez uçağa binen çocuklar pilot ve kabin memurlarıyla tanışarak derste çizdikleri havacılık temalı resimleri uçuş ekibine hediye etti. Uçağın Kaptan Pilotu uçakta bulunan çocuklar için yaptığı özel anonsta “Yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklar, kanatlarınız hep açık ve hayalleriniz daima yükseklerde olsun.” mesajını verdi.

Havalimanında geçirdikleri bir günde havalimanı kulesinden yer hizmetlerine kadar pek çok noktada Türk Hava Yolları çalışanları ile birlikte havacılığı deneyimleyen çocuklar daha sonra Ordu Boztepe’yi ve Giresun Kalesi’ni gezerek eğlenceli bir gün geçirdi. Türk Hava Yolları ailesinin hazırladığı özel hediyeler ise çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları Giresun ve Ordu’nun Köylerinde Yaşayan Çocukları Uçakla Tanıştırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir