Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticileri Arasında Gösterildi

featured

İnsan kaynakları (İK) ve yönetim alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinin düşünce önderlerini ve karar alıcılarını bir araya getiren CHRO Summit 2022, 24 Mayıs Salı günü İstanbul’da gerçekleşti. Etkinlik kapsamında düzenlenen ödül töreninde Türk Hava Yolları Genel Müdür (İnsan Kaynakları) Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türkiye’nin en etkin 50 İnsan Kaynakları lideri arasında gösterildi.

Yeniden şekil alan iş dünyasında insan kaynakları fonksiyonunun önemine dikkat çeken “En Etkin İK Liderleri Araştırması” Data Expert iş birliği ile yürütüldü. Türkiye’nin en büyük 1.000’den fazla şirketinin insan kaynakları yönetim süreçlerine liderlik eden kişilerin başarılarını değerlendiren araştırma sonucuna göre, en etkin 50 İK yöneticisi etkinlikte bir araya geldi. Liderler konuşmalarında pandemi sonrası yeni çalışma modelleri ve dijitalleşmenin insan kaynağına etkileri konularına odaklandı.

Türk Hava Yolları’nda 2015 yılından bu yana İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Abdulkerim Çay ise konuşmacı olarak katıldığı “Yaşın ve cinsiyetin ötesinde: İstihdama bakış” panelinde Türk Hava Yolları’nın çok kültürlü yapısına değinerek gençlere havacılık sektöründe benzersiz bir kariyer fırsatı sunduklarını aktardı. Bayrak taşıyıcının deneyimli yöneticisi bununla birlikte Ortaklık çalışanları arasında fırsat eşitliğinin daima gözetildiğini ve kadın istihdamı konusunda da büyük bir hassasiyetle çalışmaların yürütüldüğünü dinleyiciler ile paylaştı.

Abdulkerim Çay elde ettiği başarı ile ilgili ise; “Yerde, gökte ve dünyanın dört bir yanında görev alan 65 bin kişilik Türk Hava Yolları ailemizin çabasıyla bugün dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden birisi ve ülkemizin en değerli markasıyız. Dolayısıyla ben de bu gurur verici ödülü tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Türk Hava Yolları olarak biliyoruz ki İnsan Kaynakları süreçlerimizi ne kadar geliştirirsek, çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunu ne kadar artırırsak bayrağımızı da dünyanın dört bir yanında o kadar güçlü dalgalandırırız. Gökyüzündeki gurur yolculuğumuzda ülkemizin istihdamına katkı sağlamaya ve insan kaynakları süreçlerimizi öncü uygulamalar ile geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Abdulkerim Çay Kimdir? 

1981 Amasya doğumlu olan Abdulkerim Çay, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Profesyonel kariyerine 2004 yılında T.C. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde başlayan Çay, daha sonra T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın (TYDTA) kuruluş aşamasında yer almış ve kurumda çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiştir.

2010 yılında TYDTA Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılarak özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuş, Nisan 2015 itibarıyla Türk Hava Yolları İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Çay, halen Aydın Çıldır Havalimanı işletme AŞ ve TCI (Turkish Cabin Interior) şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli ve dört çocuk sahibi olan Çay, ileri düzeyde İngilizce, temel seviyede Arapça ve Fransızca bilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticileri Arasında Gösterildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir