Türk Hava Yolları A350 siparişlerini iptal mi edecek?

featured

Türk Hava Yolları önceki gün KAP’a yaptığı açıklama sonrası A-350 siparişlerinin iptal edebileceği gündeme geldi. THY açıklamasında Airbus ile anlaşıldığını kaydedilse de sektör temsilcileri bu açıklamanın iptal için ilk sinyal olduğu görüşünde. Türk Hava Yolları’nın 5’i opsiyon 30 adet A350 siparişi veriyor. Bu siparişlerden 5’i Airbus’un üretim hattından çıkıp teslim edileceği günü bekliyor. THY’nin bu modelden en fazla 10 adet alacağı ve diğer siparişlerin iptal edileceği tahmin ediliyor.

Türk Hava Yolları KAP’a bu açıklamayı yapmıştı:

* Türk Hava Yolları, filo planlarını gözden geçirmiş ve Airbus firmasıyla mutabık kalarak belirli teslimleri yeniden planlamıştır.

* Aynı zamanda, Türk Hava Yolları’nın geleceği için sağlam bir temel sağlamak adına, mevcutta teslim edilmemiş siparişler, havayolunun operasyonel ve finansal kapasitesi doğrultusunda yeniden planlanmıştır.

* Yapılan bu planlamada, Airbus firması ile Türkiye arasında var olan ve sektörün içinde bulunduğu bu zor zamanlarda elzem olan güçlü endüstriyel ilişkiler de dikkate alınmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları A350 siparişlerini iptal mi edecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir