Türk Hava Yolları, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü’nü özel etkinliklerle kutladı… Eski ve yeni üniformalar bir arada

featured

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü etkinlikleri kapsamında kabin ekipleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Türk Hava Yolları Ekip Terminali’ndeki kahvaltıya Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı (Uçuş İşletme) Mehmet Kadaifçiler ve Kabin Hizmetleri Başkanı Özlem Öncel katıldı.

Türk Hava Yolları’nın geçmiş dönem üniformalarını giyen kabin ekipleriyle adeta zaman yolculuğuna çıkılan organizasyonda, günün anlam ve önemine ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlendi. Waffle ikramının kokusu ekip terminalini sararken; klasik müzik dinletisi eşliğinde kabin ekipleri, uçuş görevleri öncesinde keyifli anlar yaşadı.

YouTube video

Etkinlikte, Dünya Kabin Memurları Günü’ne özel bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat;’Gökyüzünde milyonlarca misafirimizin güven içinde seyahat etmelerini sağlayan siz değerli arkadaşlarımın Dünya Kabin Memurları Günü’nü kutluyorum. Kanatlarımızı açtığımız her bir başarıda emeği büyük olan sizlere, gayretleriniz ve rekora uçmamızda sağladığınız katkılar için teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün ulaştığımız başarıları, gelecekte de sizlerin çalışmalarıyla perçinleyeceğimize inancım tam. Kanatlarımızın gülen yüzleri, iyi ki varsınız.’’ dedi. Kabin ekipleriyle yakından ilgilenen Ahmet Bolat ve Bilal Ekşi, pasta kesimi ve fotoğraf çekimi sonrası tüm kabin ekiplerine teşekkür ederek, uçuşlarına uğurladı.

31 Mayıs 1980 yılında profesyonel meslek olarak kabul edilen Kabin Memurluğu, Türkiye’de 1999 yılından bu yana her yıl 31 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Misafirlerini ilk kez 1933 yılında, 8 kişilik kabin ekibi ile bulutların üzerine taşıyan bayrak taşıyıcı, bugün 14.096 kişilik kabin ekibi ailesiyle bu özel günü kutlamanın gururunu yaşıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, 31 Mayıs Dünya Kabin Memurları Günü’nü özel etkinliklerle kutladı… Eski ve yeni üniformalar bir arada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir